ЛатвияLETA16 февраля 2021

Ārvalstu sūtījumu plūsma Covid-19 ietekmē joprojām ir ierobežota

rvalstu sūtījumu plūsma Covid-19 ietekmē joprojām ir ierobežota, jo starptautiskā līmenī jebkādi piegādes termiņi un kvalitātes standarti patlaban ir atcelti un nav spēkā informēja "Latvijas pasta" pārstāvji.

Kompānijā minēja, ka ieviestie drošības pasākumi samazinājuši starptautisko pasažieru pārvadājumus, ar ko transportē arī pasta sūtījumus, kavējot to apmaiņu ar ārvalstīm. Piegādes ietekmē arī sūtījumu sastrēgumi un rindas starptautiskajās tranzīta lidostās, kā arī ierobežojumi var būt katrā atsevišķajā valstī, radot piegāžu kavējumus gala adresātiem.

Vienlaikus "Latvijas pasta" pārstāvji atzīmēja, ka kompānija pieņem sūtījumus nosūtīšanai adresātiem ārvalstīs un izsūta tos, tiklīdz tiek atrasts piemērots transportēšanas veids.

"Nemitīgi meklējam alternatīvus pasta sūtījumu piegādes veidus un ceļus, lai tie pēc iespējas ātrāk nonāktu galamērķī. Piemēram, esam novērojuši, ka atsevišķās starptautiskajās tranzīta lidostās pasta sūtījumi ieviesto drošības pasākumu dēļ uzglabājas ilgstoši, tāpēc, lai no tā izvairītos, meklējam un esam atraduši pavisam jaunus piegādes risinājumus, apvienojot dažādus ceļus, tostarp izmantojot arī sauszemes un ūdens ceļu. Bet galvenais - piegādes uz ārvalstīm notiek, taču jārēķinās, ka maršrutu plānošana un piegāde prasa ilgāku laiku," pauda "Latvijas pasta" valdes loceklis Kristaps Krūmiņš.

"Latvijas pasts" aicina klientus būt saprotošiem un rēķināties ar ilgāku sūtījumu piegādes laiku.

Uzņēmums ir apkopojis aktuālo informāciju par pasta sūtījumu nosūtīšanas un piegādes pakalpojumu iespējām uz ārvalstīm Covid-19 pandēmijas laikā, kas pieejama "Latvijas pasta" mājaslapas "www.pasts.lv" sadaļā "Nosūtīšana - Covid-19 ierobežojumi starptautiskajiem sūtījumiem" un regulāri tiek atjaunota.

Jau vēstīts, ka "Latvijas pasta" apgrozījums 2020.gada deviņos mēnešos bija 64,913 miljoni eiro, kas ir par 6,8% mazāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga 6,2 reizes, sasniedzot 4,773 miljonus eiro.

"Latvijas pasts" nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību Latvijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. "Latvijas pasts" ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4000 darbinieku.

Написать комментарий