ЛатвияLETA25 марта 2021

Ar īslaicīgu izstādi apliecinās atbalstu brīvībai un demokrātijai Baltkrievijā

Pie Latvijas Nacionālās operas un baleta ēkas 25.martā no plkst.15 līdz 18 notiks īslaicīga brīvdabas izstāde par godu Baltkrievijas tautas cīņai par brīvību un demokrātiju, kas aizsākās pēc starptautiski neatzītajām prezidenta vēlēšanām 2020.gadā, informēja biedrības "Supolka" pārstāvis Aleksandrs Noviks.

Viņš atzīmēja, ka nelielā, improvizētā izstāde apliecinās atbalstu brīvībai un demokrātijai Baltkrievijā un godinās brīvības un demokrātijas cīņās kaimiņvalstī cietušos. Pēc Novika paustā, 25.marts ir svarīga diena Baltkrievijas vēsturē - šī ir neoficiāla svētku diena, kas iezīmē Baltkrievijas valstiskuma sākumu. Šajā dienā 1918.gadā Baltkrievijas Demokrātiskā Republika izdeva Neatkarības deklarāciju. Baltkrievi tradicionāli svin brīvības dienu ar masu gājieniem, mītiņiem un koncertiem. Daudzus gadus šīs svinības Baltkrievijā papildinājušas iekšlietu spēku veiktās masveida aizturēšanas.

Biedrības "Supolka" pārstāvis klāstīja, ka izstāde sarīkota ar mērķi vēlreiz apliecināt, ka vardarbība Baltkrievijā jāpārtrauc, visi politieslodzītie jāatbrīvo, un jārīko jaunas, brīvas un godīgas vēlēšanas. Šajā dienā Latvijā patvērumu radušie baltkrievi vēlreiz apliecinās savu apņemšanos dzīvot demokrātiskā, neatkarīgā un mierīgā valstī.

Īslaicīgās izstādes norisei atļauju devusi Latvijas Nacionālās operas un baleta vadība, par to informēta Rīgas Dome, Rīgas pašvaldības policija, Rīgas pilsētas būvvalde. Nedaudzi klātesošie ievēros visus piesardzības pasākumus atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai - valkās mutes un deguna aizsegus, ievēros distanci.

Написать комментарий