МирLETA6 дней

ANO Drošības padome rekomendē Gutērrešu otram pilnvaru termiņam

ANO Drošības padome balsojumā šonedēļ atbalstījusi pašreizējā ANO ģenerālsekretāra Antoniu Gutērreša palikšanu amatā uz otro pilnvaru termiņu, un tā gaitā, kā tiek prognozēts, centieni konfliktu atrisināšanas labā būs viņa galvenā prioritāte.

Bijušais Portugāles premjerministrs ANO ģenerālsekretāra amatā ir kopš 2017.gada, un uz nākamo pilnvaru termiņu viņam konkurentu nebija.

Aptuveni desmit cilvēki arī vēlējās kandidēt uz augsto amatu, tomēr neviens no viņiem nekļuva par oficiālu kandidātu, jo neviena no 193 dalībvalstīm nepauda atbalstu.

Īsā slēgtā sēdē Drošības padome vienbalsīgi ieteica Ģenerālajai asamblejai izraudzīties Gutērrešu vēl vienam pilnvaru termiņam, pavēstīja padomes pašreizējais prezidents Igaunijas vēstnieks Svens Jurgensons.

Ģenerālās asamblejas apstiprinājums tiek uzskatīts par formalitāti, un sagaidāms, ka tas tiks pausts jau visai drīz.

Pirmā termiņa laikā Gutērrešs bija spiests koncentrēties uz to, lai mazinātu potenciālo kaitējumu, ko varētu radīt iepriekšējā ASV prezidenta Donalda Trampa vienpusējās, nacionālistiskās un attiecībā uz aliansēm skeptiskās ārpolitikas soļi.

Uzsākot darbu otrajā pilnvaru posmā, Gutērrešam būs vajadzīgs "kaujas plāns" krīzēm, lai arī kur pasaulē tās izraisītos, prognozēja viens diplomāts.

Написать комментарий