МирLETA25 мая 2021

Amerikānis Mikelsons kļūst par vecāko prestižo golfa turnīru uzvarētāju pasaulē

Uzvarot Profesionālā golfa asociācijas (PGA) čempionātā Kiavā salā, amerikāņu golferis Fils Mikelsons kļuvis par vecāko spēlētāju, kas uzvarējis kādā no četriem prestižākajiem golfa turnīriem pasaulē.

50 gadu vecais kreilis vējainos apstākļos ar divu sitienu pārsvaru izcīnīja savu sesto uzvaru kādā no lielākajiem profesionālā golfa turnīriem, iegūstot 2,1 miljona ASV dolāru (1,7 miljonu eiro) balvu.

Mikelsons pārspēja amerikāņa Jūliusa Borosa rekordu. 1968.gadā Boross PGA čempionātā uzvarēja 48 gadu vecumā.

Iepriekšējo reizi uzvaras laurus kādā no lielākajiem pasaules golfa turnīriem Mikelsons plūca 2013.gadā, kad uzvarēja "British Open" sacensībās.

Pie 18.bedrītes pulcējās skatītāji, kuri ar gavilēm uzmundrināja pasaules ranga 115.vietā esošo Mikelsonu. Kopumā sacensības vērot klātienē bija atļauts desmit tūkstošiem skatītāju.

Ar divu sitienu pārsvaru Mikelsons, kurš jūnijā svinēs 51.dzimšanas dienu, apsteidza četrkārtēju lielāko turnīru uzvarētāju Brūksu Kepku no ASV un 2010.gada "British Open" čempionu Luī Ūsthuizenu no Dienvidāfrikas Republikas.

Kopumā Mikelsons veica 282 sitienus, kas ir par sešiem mazāk nekā sacensībām aprēķinātais PAR - vidējais sitienu skaits, kas teorētiski nepieciešams, lai iesistu bumbiņu bedrītēs.

Šī bija Mikelsona 45.uzvara kādā no ASV PGA tūrēm.

Написать комментарий