ЛатвияLETA10 дней

Akreditējies Latvijas vēstnieks Monako

Latvijas vēstnieks Francijā Eduards Stiprais šonedēļ iesniedza akreditācijas vēstules Monako firstam Albertam II, kļūstot par ceturto Latvijas vēstnieku Monako informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Pēc ĀM paustā, akreditācijas laikā tika pārrunāta divpusējā sadarbība, kā arī sadarbība starptautiskajās organizācijās, kurās Latvija un Monako ir dalībvalstis. Īpaša uzmanība sarunās tika pievērsta vides jautājumiem, dezinformācijas apkarošanai, kā arī Latvijas izvirzītajai kandidatūrai ANO Drošības padomē 2025.gadā.

Tāpat tika pārrunātas Monako un Eiropas Savienības (ES) attiecības, kā arī Monako iniciatīvas saistībā ar klimata jautājumiem, sportu. Vēstnieks izteica gandarījumu par Latvijas mūziķu aktīvo dalību Monako rīkotajos mūzikas festivālos un Monte Karlo operā.

Lai pārrunātu Latvijas un Monako sadarbības iespējas ekonomikas un tūrisma jomā, vēstnieks akreditācijas vizītes laikā tikās ar Monako Tirdzniecības un Rūpniecības kameras pārstāvjiem. Savukārt ar prinča Alberta II fonda pārstāvjiem tika pārrunātas sadarbības iespējas vides jautājumos un viedo pilsētu jomā. Vēstnieku akreditācijas vizītē pavadīja Latvijas goda konsuls Monako Žans-Klods Eide.

Diplomātiskās attiecības starp Latviju un Monako tika nodibinātas 2008.gada 15.oktobrī. 2009.gada 12.martā Monako tika akreditēts pirmais Latvijas vēstnieks - Jānis Kārkliņš, Latvijas vēstnieks Francijā ar rezidenci Parīzē.

Написать комментарий