LETA08 января 2021

Aizvadītajā diennaktī no degošiem mājokļiem bez uzstādītiem dūmu detektoriem izglābti vairāki cilvēki

Latvijā aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji izglābuši vairākus cilvēkus no degošiem mājokļiem, kuros nebija ierīkots dūmu detektors informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Ceturtdienas vakarā glābēji saņēma izsaukumu Ventspilī, kur četrstāvu ēkas dzīvoklī dega sadzīves mantas un krēsls trīs kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies seši cilvēki, bet vēl piecus evakuēja ugunsdzēsēji.

No degošās būves tika izglābts cilvēks, kurš bija cietis un nodots mediķiem. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts.

Plkst.14.37 tika saņemts izsaukums Rīgā, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā bija redzamas atklātas liesmas. Ierodoties notikuma vietā, noskaidrojās, ka dzīvoklī deg sadzīves mantas desmit kvadrātmetru platībā.

Pirms VUGD ierašanās kaimiņi no degošā dzīvokļa izglāba vienu cilvēku. Vēl diviem ēkas iemītniekiem palīdzēja ugunsdzēsēji - vienu evakuēja, savukārt otru izglāba, izmantojot glābšanas masku. No ēkas tika izglābti arī divi suņi. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts.

Vakar arī saņemts izsaukums Rīgā, kur daudzstāvu stāvu ēkas dzīvoklī bija pamanītas liesmas. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka dzīvoklī aizdegusies egle un dīvāns. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies desmit cilvēki.

Savukārt šorīt saņemts izsaukums Preiļos, kur ar atklātu liesmu 200 kvadrātmetru platībā dega vienstāva koka ēka ar mansardu. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās viens cilvēks, bet ugunsdzēsēji izglāba divus cilvēkus un kaķi. Patlaban ugunsgrēka dzēšanas darbi turpinās.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 38 izsaukumus - 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

VUGD atgādina, ka visos mājokļos - gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, turklāt privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu.

Написать комментарий