МирLETA03 февраля 2021

100 gadu vecumā no dzīves aizgājis britu ziedojumu akcijas varonis

Lielbritānijā Bedfordas slimnīcā otrdien no Covid-19 izraisītiem veselības sarežģījumiem 100 gadu vecumā nomiris sers Toms Mors, kas pērn ziedojumu akcijā Nacionālā Veselības dienesta labdarības fondiem palīdzēja savākt teju 33 miljonus mārciņu.

Ziedojumu akcijā aprīlī kapteinis Mors, kā viņš ir kļuvis plašāk pazīstams, apgāja 100 apļus ap savu dārzu, balstoties staigāšanas rāmī.

Viņa mērķis sākotnēji bija savākt 1000 mārciņu līdz 100.dzimšanas dienai, tomēr ziedotāju aktivitāte un dāsnums krietni pārsniedza cerēto.

Kapteiņa Toma pūliņi aizkustināja visu valsti, bet karaliene Elizabete II vēlāk viņu iecēla bruņinieka kārtā.

Pagājušajā nedēļā kapteinim Tomam tika konstatēta inficēšanās ar Covid-19 vīrusu. Viņš nebija vakcinēts.

Cieņas apliecinājumus kapteinim Tomam jau pauduši karaliene Elizabete II, premjerministrs Boriss Džonsons, opozīcijas leiboristu līderis Kīrs Stārmers.

Mors pievienojās armijai Otrā pasaules kara sākumā un dienēja Indijā un Birmā.

Kapteinis Toms kļuvis par vecāko cilvēku Apvienotajā Karalistē, kas nonācis hitparādes pirmajā vietā, kad kopā ar dziedātāju Maiklu Bolu klajā tika laista dziesma "You'll Never Walk Alone".

"Dusi mierā, kapteini Tom. Ļoti laba brīnišķīgi nodzīvota dzīve, un varonis un cīnītājs līdz pašam galam," atvadoties no Mora, tviterī ierakstījis mūziķis.

Написать комментарий