Latvijā pēdējos piecos gados reģistrētas 687 pašnāvības, šonedēļ Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē paziņoja Valsts policijas (VP) priekšnieks Armands Ruks.
VP apkopotā informācija liecina, ka 2016.gadā reģistrētas 168 pašnāvības, 2017.gadā - 158 , 2018. - 104, 2019., - 126, bet pērn - 131 pašnāvība.
Ruks pieļāva, ka pašnāvību skaitu pērn ietekmējusi arī Covid-19 pandēmijas laikā esošais cilvēku emocionālais stāvoklis. "Viennozīmīgi sabiedrības noskaņojuma temperatūra ir paaugstināta, ir stress un negācijas," piebilda VP priekšnieks.
Lai arī pērn būtisks pašnāvību skaits nav reģistrēts, 131 cilvēku nāve priekš mazās Latvijas un Eiropas fona ir daudz, norādīja Ruks.






Uzmanību! Komentārus publicē lasītāji. Paustie viedokļi var nesakrist ar redakcijas nostāju. Latvijas Ziņas neatbild par lasītāju viedokļu saturu un lūdz autorus ievērot morāles normas, nekurināt nacionālo un rasu naidu un izvairīties no rupjībām. Padomājiet, pirms izsakāties. Jūs atbildat par saviem vārdiem! Publicējot viedokli, jūs piekrītat noteikumiem! Šī lūguma ignorēšanas gadījumā Latvijas Ziņas patur tiesības liegt lietotājam iespēju atstāt komentārus.
Pagaidām nav komentāru. Esiet pirmais.