LETA2 дек.

Zviedrijā aizturēta sieviete par dēla turēšanu nebrīvē 28 gadus

Zviedrijā aizturēta sieviete, kas tiek turēta aizdomās par sava dēla turēšanu nebrīvē 28 gadus, otrdien paziņojusi policija un vēsta mediji.

Vīrietis cieš no nepietiekama uztura un viņam izkrituši gandrīz visi zobi, ziņo mediji.

"Māte tiek turēta aizdomās par nelegālu brīvības atņemšanu un miesas bojājumu nodarīšanu," paziņoja Stokholmas policija.

Policijas preses pārstāvis atklāja, ka vīrietis ļoti ilgu laiku bijies ieslēgts kādā dzīvoklī Stokholmas dienvidu piepilsētā, bet nekomentēja mediju ziņoto, ka viņš turēts gūstā 28 gadus.

Mediji ziņo, ka māte pārstājusi laist skolā savu dēlu, kad viņam bijuši 12 gadi, un kopš tā laika turējusi ieslēgtu dzīvoklī. Vīrietim tagad ir 41 gads.

Viņu svētdien atrada kāda ģimenes radiniece pēc tam, kad māte, kura jau pārsniegusi 70 gadu slieksni, tika ievietota slimnīcā, vēsta laikraksts "Expressen".

Vīrietim bija inficētas brūces uz kājām, viņš ar grūtībām spēja paiet, viņam gandrīz nav zobu un spēj runāt ar grūtībām, vēsta mediji.

Stokholmas policijas preses pārstāvis nekomentēja mediju ziņoto, vien pavēstīja, ka vīrietis atrodas slimnīcā un viņa ievainojumi nav dzīvībai bīstami.

Māte noliegusi, ka būtu pastrādājusi kādu noziegumu, paziņoja Zviedrijas prokuratūra.

Radiniece, kura atrada vīrieti, sacīja, ka, spriežot pēc izskata, dzīvoklis, kurā viņš tika turēts, nav tīrīts gadiem.

"Tur bija urīns, netīrumi un putekļi. Smirdēja pēc puvuma," laikrakstam "Expressen" sacīja sieviete, piebilstot, ka gaiteņi dzīvoklī piekrauti ar drazām.

"Es esmu šokā, bēdu sagrauzta, bet tai pat laikā atvieglota. Es esmu gaidījusi šo dienu 20 gadus, jo man likās, ka viņa pilnībā kontrolē viņa dzīvi, bet es nekad neiedomājos kādā apmērā," sacīja radiniece.

"Es esmu pateicīga, ka viņš saņēma palīdzību un izdzīvos," viņa piebilda.