LETA20 нояб.

Policija atklājusi cilvēku tirdzniecību Zukula konditorejas uzņēmumā "Adugs"

Aizdomās par cilvēku tirdzniecību Latgales konditorejas uzņēmumā policija aizturējusi un tiesa apcietinājusi uzņēmēju Jāzepu Zukulu, kurš ir konditorejas izstrādājumu ražotāja "Adugs" valdes priekšsēdētājs.

Valsts policija informēja, ka policija bija saņēmusi informāciju no kādas ārvalsts vēstniecības par to, ka vairāki Latgalē bāzēta konditorejas uzņēmuma darbinieki ir ziņojuši par piespiedu darbu. Reaģējot uz saņemto informāciju, aprīlī VP Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldē tika sākts kriminālprocess pēc par cilvēku tirdzniecību, ja to izdarījusi organizēta grupa, par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa un par viegla miesas bojājuma tīšu nodarīšanu.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka šajā Latgalē bāzētajā konditorejas uzņēmumā tikuši ilgstoši ekspluatēti vairāki trešo valstu pilsoņi, izmantojot viņu ievainojamības stāvokli, nemaksājot tiem algu par darbu pilnā apmērā un iedzenot viņus nesamērojami lielā parādu jūgā. Strādniekiem atņemtas pases, pret viņiem pielietota fiziska vardarbība un draudēts ar izraidīšanu no valsts gadījumā, ja viņi neievēros visas noziedzīgā grupējuma izvirzītās prasības.

Pagājušajā nedēļā, 10.novembrī, VP amatpersonas veica kratīšanas un personu aizturēšanas Jaunjelgavas novadā, Līvānos, Aizkrauklē, Daugavpilī un Ķekavā. Kopumā ir pārmeklēti 22 objekti un kratīšanu laikā izņemta skaidra nauda - apmēram 150 000 eiro, dārglietas, munīcija un citi priekšmeti, kam varētu būt lietisko pierādījumu nozīme kriminālprocesā.

Tajā pašā datumā policisti aizturēja arī organizētās grupas trīs dalībniekus, vīriešus, kas tiek turēti aizdomās par minētajiem noziegumiem - 1955.gadā dzimušo grupas līderi un uzņēmuma īpašnieku, kā arī 1974. un 1986.gadā dzimušus līdzdalībniekus.

Gžibovska atklāja, ka grupas līderis ir pazīstams noziedzīgajā vidē Latgalē, turklāt viņam esot plaši sakari arī politiskajās aprindās reģionā. Minētā persona jau iepriekš bija nonākusi tiesībsargājošo institūciju redzeslokā par dažādiem noziegumiem - izvairīšanos no nodokļu nomaksas, vides piesārņošanu, noziedzīgiem nodarījumiem pret pārvaldības kārtību un citiem pārkāpumiem. Savukārt pārējie divi aizdomās turētie vīrieši iepriekš nebija nonākuši policijas redzeslokā.

Grupas līderim tiesa ir piemērojusi drošības līdzekli - apcietinājumu. Savukārt pārējiem grupas locekļiem tiesa piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu - ar iespēju aizstāt to ar drošības naudu. Zināms, ka 1955.gadā dzimušo Zukulu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa apcietinājusi 11.novembrī un tagad tiesas lēmums pārsūdzēts Rīgas apgabaltiesā.

Uzņēmuma "Adugs Latvija" ražotnē Līvānos atklāja, ka Zukuls pašlaik neatrodas darba vietā, taču plašākus komentārus nesniedza. Uzņēmuma birojs Ķekavā nebija sazvanāms. Savukārt Zukula telefons patlaban ir atslēgts.

VP aicina atsaukties arī citus, kuri varētu būt kļuvuši par cilvēktirdzniecības upuriem, strādājot šo personu pakļautībā, kā arī tiek aicināti atsaukties iedzīvotāji, kuru rīcībā varētu būt izmeklēšanā noderīga informācija. Sazināties ar policiju iespējams, zvanot pa tālruņa numuru 110 vai rakstot e-pastu uz "onap@vp.gov.lv".

Статьи по теме
Policija aizturējusi trīs vīriešu grupu aizdomās par dzimumnoziegumiem pret pusaudžiem
12 нояб.
Tukumā pēc pastrādātas zādzības sieviete draud izrēķināties ar veikala vadītāju
13 нояб.
Dagdas novadā aizdomās par sava nepilnu gadu veca dēla slepkavību aizturēta sieviete
16 нояб.
Bolderājā pie dīlera atrod 52 vīstokļus ar sevišķi stipru narkotisko vielu
17 нояб.
Aizdomās par koruptīvām darbībām aizturēta augsta līmeņa VID amatpersona
17 нояб.
Aizvadītajā nedēļā VID aizturētā amatpersona ir bijušais Muitas lietu izmeklēšanas daļas vadītājs Ābols
18 нояб.
Dobeles novadā nepilngadīgais ar auto bēg no policijas
23 нояб.
Kurzemē personu apsūdz par nelikumībām ar cigaretēm un aizliegtas noklausīšanās ierīces glabāšanu
24 нояб.
Policija palīdz lētticīgam vīrietim atgūt krāpnieciskā finanšu platformā ieguldītus 20 000 eiro
26 нояб.
Sporta kriminoloģijā izstrādāti priekšlikumi prettiesisku nodarījumu preventīvo pasākumu uzlabošanai
30 нояб.
Zviedrijā aizturēta sieviete par dēla turēšanu nebrīvē 28 gadus
2 дек.
Zviedrijā izbeidz lietu pret māti par dēla turēšanu nebrīvē
4 дек.
Uzņēmumā "Adugs" konstatēts "smagāko pārkāpumu komplekts"
4 дек.
Par krāpšanos ar masku un dezinfekcijas līdzekļu tirgošanu piespriež cietumsodu
7 дек.
Dzīvoklī Jelgavā uziet nelegāli glabātu munīciju
15 дек.
Tiesai nodod lietu pret diviem uzņēmējiem par 300 000 eiro izkrāpšanu un to legalizēšanu
16 дек.