LETA18 окт.

Žurnālistes Dafnes Karuanas-Galicijas vārdā nosaukta balva žurnālistikā

Pieminot Maltas pētniecisko žurnālisti Dafni Karuanu-Galiciju viņas slepkavības trešajā gadadienā, Eiropas Parlaments (EP) aizsāks Karuanas-Galicijas vārdā nosauktu balvu žurnālistikā informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Krastiņš norādīja, ka jaunā balva, kas atspoguļo Eiropas Savienības (ES) principus un vērtības, cildinās žurnālistu darbu. Balvas atklāšana notiks šodien no plkst.13.30 līdz 14 pēc Latvijas laika, EP sociālā tīkla "Facebook" lapā. Pasākumu vadīs EP priekšsēdētāja vietniece Heidi Hautala un Maltu pārstāvošais deputāts Dāvids Kasa. Zināms, ka viņiem pievienosies nogalinātās žurnālistes dēls Endrjū Karuana-Galicija.

Pēc Krastiņa paustā, balvas mērķis ir godināt izcilu žurnālistu darbu, kas atspoguļo Eiropas Cilvēktiesību hartā ierakstītos ES principus un vērtības. EP uzskata, ka aizstāvēt preses un sevišķi pētniecisko žurnālistu brīvību viņu pienākumu veikšanas laikā visā pasaulē ir demokrātiskas sabiedrības interesēs.

Lai arī balvu nodibinājis un atbalsta EP, to pārvaldīs neatkarīgs, ES bāzēts mediju partneris, lai tādējādi nodrošinātu balvas un mediju darba neatkarību. EP līdz šī gada beigām izsludinās konkursu, lai izraudzītos mediju partneri, kura pienākumos būs detalizēti balvas kritēriji un žūrijas locekļu izvēlēšanās.

Balvas kandidātu pieteikšana tiks sākta ap 2021.gada 3.maiju - Pasaules preses brīvības dienu. Gadskārtējā balvas pasniegšanas ceremonija notiks ap Karuanas-Galīcijas nāves gadadienu.