ЛатвияLETA1 июн.

VUGD rindas papildinās pirmā ugunsdzēsēja - sieviete pēdējo desmit gadu laikā

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) rindas jūnijā papildinās pirmā ugunsdzēsēja - sieviete pēdējo desmit gadu laikā.

VUGD Rīgas reģiona pārvaldes (RRP) 2.daļas komandai 1.jūnijā pievienosies Elīna Bērziņa informēja VUGD.

Bērziņa pērn absolvējusi Saldus tehnikumu, iegūstot ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsēja-glābēja kvalifikāciju. Bērziņa RRP 2.daļā bijusi arī praksē.

VUGD patlaban strādā sievietes, taču viņas veic citas dienesta funkcijas un reāli ugunsgrēku dzēšanā un glābšanas darbos nepiedalās. Sievietes pamatā strādā par dispičerēm, inspektorēm un citos amatos.

"Šis ir nozīmīgs notikums VUGD darbības attīstībā - dienesta gaitas sāks ugunsdzēsēja - sieviete. Līdz šim sievietes bija interesējušās par iespēju dienēt VUGD, taču šoreiz interese ir bijusi noturīga un Bērziņa pievienosies mūsu ugunsdzēsēju glābēju rindām," atzīmējis VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš.

Būtiskākais šķērslis, lai dienestā ugunsdzēsēja-glābēja amatā varētu strādāt arī sievietes, esot bijis materiāli tehniskais nodrošinājums, jo lielākā daļa depo ēku ir novecojušas un neatbilst ne tikai mūsdienu ugunsdzēsēju glābēju darba specifikai, bet arī ikdienas vajadzībām - telpas, kurās jāuzturas gaidot izsaukumu, daudzviet ir neatbilstošas.

RRP 2.daļas depo Jaunpils ielā, Rīgā, ir jauna un dienesta darba specifikai piemērota ēka, kur var nodrošināt ugunsdzēsēja-glābēja darbam atbilstošus apstākļus.

Āboliņš cer, ka veiksmīgi turpināsies Iekšlietu ministrijas sāktais katastrofu pārvaldīšanas centru būvniecības projekts un ar laiku visiem ugunsdzēsējiem būs nodrošināti piemēroti darba vides apstākļi.