LETA9 сент.

VM varētu piedāvāt ar Covid-19 saistīto pašizolācijas laiku samazināt līdz 10 dienām

Veselības ministrija (VM) apsver iespēju rosināt ar Covid-19 saistīto pašizolācijas laiku samazināt līdz desmit dienām pašreizējo 14 dienu vietā, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pastāstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Pēc viņas teiktā, ar šādu rosinājumu VM varētu nākt klajā nākamās nedēļas valdības sēdē, taču pagaidām vēl tiekot gaidīti pētījuma rezultāti par to, vai desmit dienu pašizolācija Covid-19 risku gadījumā ir pietiekami droša.

"Ja mēs saņemsim no Eiropas Slimību [profilakses] un kontroles centra (ECDC) atzinumu par to, ka viņu veiktie pētījumi (..) liecina, ka desmit dienu pašizolācija ir pietiekami droša un inficēšanās riski varbūt pieaug, bet niecīgi, tad mēs varētu iet vienkārši uz desmit dienu pašizolāciju iepretim 14 dienām," sacīja Viņķele.

Savukārt, ja šāds atzinums no ECDC netiks saņemts, tad VM varētu rosināt noteikt, ka no pašizolācijas var atbrīvot desmitajā dienā ar nosacījumu, ja astotajā dienā veikts Covid-19 tests, kura rezultāts bijis negatīvs.

Veselības ministre arī pastāstīja, ka Eiropas Komisija dalībvalstīm ir piedāvājusi diskutēt par vienādotiem principiem pašizolācijas piemērošanai un testēšanai uz Covid-19. "Redzēsim, ko dalībvalstis atbildēs. Valstīm bija termiņš sniegt savus viedokļus līdz vakardienas pēcpusdienai," piebilda politiķe.

Viņķele atzina, ka vienādu pašizolācijas vai Covid-19 testēšanas prasību piemērošana visā Eiropā ļautu "bildei iegriezties nedaudz prognozējamākai".

Kā ziņots, patlaban cilvēkiem, kas nonākuši kontaktā ar Covid-19 slimnieku vai apmeklējuši valstis ar relatīvi augstu saslimstības rādītāju, Latvijā ir jāievēro 14 dienu pašizolācija.