LETA17 сент.

Augustā "ievestie" Covid-19 gadījumi visbiežāk saistīti ar Lielbritāniju

Augustā to Latvijā reģistrēto Covid-19 pacientu vidū, kuri inficējušies ārzemēs, visbiežāk jeb 18% gadījumu ceļotāji bijuši saistīti ar Lielbritāniju, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

SPKC ziņo, ka augustā turklāt novērots ārzemēs inficējušos Covid-19 slimnieku skaita pieaugums. No kopējā augustā Latvijā reģistrēto Covid-19 gadījumu skaita 34% saistīti ar inficēšanos ārvalstīs.

Aiz Lielbritānijas seko Ukraina ar 14% īpatsvaru. Tikmēr Krievijā inficējušies 10%, kamēr Igaunijā, Īrijā un Francijā - no katras ieceļojuši 5% inficēto.

Līdz ar to SPKC aicina izvērtēt ceļojuma nepieciešamību un rūpīgi sekot pašizolācijas prasībām, atgriežoties no valstīm ar augstu Covid-19 rādītāju.

Kā vēstīts, patlaban pašizolācijas prasība tiek attiecināta uz kopumā 27 Eiropas Savienības (ES) vai Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, kā arī caur Monako, Andoru un Sanmarīno jeb kopumā 30 valstīm.

Minēto 27 ES vai EEZ valstu vidū ir Igaunija, Slovēnija, Itālija, Slovākija, Luksemburga, Vācija, Rumānija, Spānija, Beļģija, Bulgārija, Malta, Zviedrija, Šveice, Čehija, Nīderlande, Portugāle, Islande, Francija, Polija, Horvātija, Austrija, Dānija, Lielbritānija, Īrija, Grieķija, kā arī Norvēģija un Ungārija.

Attiecībā uz valstīm, kas ir ārpus ES un EEZ vai Apvienotajās Karalistes, pašizolācija jāievēro, ceļojot no Tunisijas un Kanādas.

Pirmdien Latvijā tika atklāti pieci jauni Covid-19 slimnieki, no kuriem teju visi biju inficējušies ārvalstīs. Šo valstu vidū bija Ukraina un Krievija.

Tikmēr otrdien, veicot 3041 Covid-19 testu, reģistrēti četri jauni saslimšanas ar Covid-19 gadījumi. SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka divi saslimušie ir kontaktpersonas, viens saslimušais atgriezies no ASV, bet vienai personai tiek precizēts infekcijas avots.