ЛатвияLETA20 апр.

Vītolu fonda biznesa vadības eksperte dibinājusi IT izcilības stipendiju

Aprīļa sākumā Vītolu fonda biznesa vadības eksperte, inovāciju un izaugsmes atbalstītāja Baiba Priedīte, dibināja informācijas tehnoloģijas (IT) izcilības stipendiju informēja fonda pārstāvji.

Vītolu fondā atzīmēja, ka, virzoties uz klimatneitralitāti, pieaugot pieprasījumam pēc atjaunojamas elektroenerģijas un ar to saistītajiem pakalpojumiem, IT kompetences arī enerģētikas nozarē būs nepieciešamas arvien vairāk. Lai sekmētu Latvijas izaugsmi tehnoloģiski attīstītu valstu virzienā, līdzās savai profesionālajai darbībai Priedīte ir gatava ieguldīt artavu.

Priedīte atklāja, ka viņu pašu "uz priekšu virza dabiska vēlme" pēc nepārtrauktas attīstības un tiekšanās uz izcilību. "Gluži likumsakarīgi radās doma ieguldīt nozares attīstībā vēl mazliet vairāk, atbalstot un iedvesmojot talantīgus, neatlaidīgus jauniešus, kuriem citādi izglītība varbūt tā arī paliktu vien neaizsniedzams sapnis," par lēmumu izveidot stipendiju stāstīja Priedīte.

Viņa atzīmēja, ka, ik dienu strādājot nozarē, skaidri iezīmējas tendences, kas būtiski ietekmē šo jomu. Priedītes ieskatā, enerģētikas sektors patlaban ir globālu pārmaiņu sākumā un Latvijas nākotne un veiksme ir lielā mērā atkarīga no tā, cik gatavi būsim iespējamiem izaicinājumiem.

Daudz cerību tiek likts uz jauno paaudzi - nākamajiem tehnoloģisko un sociālo resursu līderiem. Tālab nozīmīgs ir šodienas ekspertu atbalsts, kas veicina turpinātību - ļauj jauniešiem iegūt patiešām vērtīgās zināšanas un pielietot tās.

Daudzus gadus Priedīte ir varbojusies banku sektorā, ieņemot dažādus amatus AS "SEB banka". Kopš 2016.gada Priedīte ir AS "Sadales tīkls" valdes locekle un klientu direktore.