ЛатвияLETA19 янв.

Vidzemē par tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu, kuru rezultātā iestājusies nāve, aizturēts vīrietis

Vidzemē par tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu, kuru rezultātā iestājusies nāve, aizturēts vīrietis informēja Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

VP Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirknī 10.janvārī tika saņemta informācija no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, ka Beverīnas novadā kādā īpašumā vīrietis kritis, kā rezultātā guvis traumas, un nogādāts medicīnas iestādē.

Pēc Vaskānes stāstītā, ierodoties notikuma vietā, policijas darbinieki konstatēja, ka gūtās traumas un miesas bojājumi, iespējams, gūti noziedzīga nodarījuma rezultātā, tāpēc nekavējoties tika uzsākta izmeklēšana un ierosināts kriminālprocess.

Veicot izmeklēšanas darbības, VP Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirkņa policisti aizturēja iespējami vainīgo - 1996.gadā dzimušu vīrieti.

Vaskāne norādīja, ka pašlaik policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka alkohola koplietošanas laikā izcēlies konflikts, kura rezultātā aizturētais vīrietis nodarījis smagus miesas bojājumus 1984.gadā dzimušajam paziņam, kurš tika nogādāts medicīnas iestādē, taču, nenākot pie samaņas, miris.

Par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 125.panta trešās daļas, proti, par smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei.

Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās, piebilda policijas pārstāve.

Tiesa aizturētajam vīrietim piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu. Pašlaik izmeklēšana kriminālprocesā turpinās un tiek skaidroti precīzi nozieguma apstākļi, tostarp motīvi, sacīja Vaskāne.