LETA11 мая

UEFA ir gatava Čempionu līgas finālu no Stambulas pārcelt uz Londonu

Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) ir gatava Čempionu līgas finālu no Stambulas pārcelt uz Londonu.

UEFA kā Čempionu līgas fināla vienīgo notikšanas vietu Lielbritānijā izskata Vemblija stadionu.

Apvienotās Karalistes valdības lēmums iekļaut Turciju starptautisko ceļojumu augsta riska "sarkanajā sarakstā" piektdien ievadīja iespējamās plānu korekcijas divu angļu komandu finālam, kas 29.maijā paredzēts Stambulā.

Turcija tika iekļauta valdības "sarkanajā sarakstā" pēc Covid-19 saslimšanas skaita pieauguma valstī.

Ziņu aģentūra DPA vēsta, ka UEFA amatpersonām pirmdien paredzēta tikšanās ar Lielbritānijas Digitālā, kultūras, mediju un sporta departamenta (DCMS) ierēdņiem, lai lēmumu pieņemtu tuvāko 24 stundu laikā.

Transporta sekretārs Grānts Šepss piektdien paziņoja, ka Londonas "Chelsea" un Mančestras "City" līdzjutējiem nevajadzētu ceļot uz maču Turcijā, taču piebilda, ka valdība ir "ļoti atvērta" spēles notikšanai Lielbritānijā.

DPA ziņa, ka UEFA ir noraidījusi jebkuru citu spēles norises vietu Lielbritānijā, izņemot Vemblija stadionu Londonā, kā arī pieprasa valsts garantijas par bezkarantīnas iekļūšanu stadionā UEFA pārstāvjiem, kā arī plašsaziņas līdzekļiem,  sponsoriem un īpašajiem viesiem.

UEFA arī vēlas, lai valdība nodrošinātu, ka stadioni varēs uzņemt 22 500 skatītāju Eiropas čempionāta grupu turnīra mačos un astotdaļfinālā.

DPA ziņo, ka Anglijas Futbola līga (EFL) apsver visas iespējas, tostarp arī prasības par Eiropas čempionāta cīņām, lai uzņemtu Čempionu līgas finālu tādā gadījumā, ja ar EFL sazināsies UEFA.

Tas varētu nozīmēt spēļu aizvadīšanu dažādos datumos vai dažādos stadionos.

UEFA un britu valdības attiecības krietni uzlabojās nesenajā Eiropas Superlīgas izveidošanas mēģinājumā, kad Lielbritānijas valdībai bija galvenā loma spiediena izdarīšanā uz klubiem, kuri draudēja izveidot Superlīgu.

Fināla spēle Stambulā paredzēta 29.maijā. Turcijas lielākajā pilsētā Čempionu līgas finālam bija jānotiek jau pērn, bet Covid-19 izplatības dēļ izšķirošās spēles tika aizvadītas Lisabonā.

Čempionu līgas uzvarētāja nodrošinās sev vietu nākamās sezonas pamatturnīrā. Tāpat čempioniem UEFA Superkausā būs jāspēkojas ar Eiropas līgas čempioni. Klubs, kas šosezon uzvarēs Čempionu līgā, nodrošinās sev vietu arī FIFA Klubu pasaules kausā.

Pērn Čempionu līgas finālā Minhenes "Bayern" Lisabonā ar 1:0 uzvarēja PSG.