ЛатвияLETA19 янв.

Turpinot prokuratūras reformu, prokuratūras struktūrvienību apvienošana notiek arī Latvijas reģionos

Turpinot prokuratūras reformu, prokuratūras struktūrvienību apvienošana tiek veikta arī Latvijas reģionos.

Ar februāri plāno sākt darboties Ziemeļkurzemes prokuratūra, kurā apvienotas Kuldīgas rajona, Talsu rajona un Ventspils prokuratūras. Tāpat no februāra darbu sāks Dienvidkurzemes prokuratūra, kurā apvienotas likvidētās Liepājas un Saldus rajona prokuratūras.

Savukārt Austrumlatgales prokuratūrā ir apvienota Balvu rajona, Ludzas rajona un Rēzeknes prokuratūras, bet Dienvidlatgales prokuratūra ir apvienotas likvidētās Daugavpils, Krāslavas rajona un Preiļu rajona prokuratūras.

Ar martu darbu plāno sākt Vidzemes prokuratūra, kurā tiks apvienotas likvidētās Alūksnes rajona, Cēsu rajona, Gulbenes rajona, Limbažu rajona, Madonas rajona, Valkas rajona un Valmieras rajona prokuratūras.

Tāpat no marta darbu sāks Austrumzemgales un Rietumzemgales prokuratūras. Šajās prokuratūrās ir apvienotas Aizkraukles rajona, Bauskas rajona, Jēkabpils rajona, Ogres rajona, Dobeles rajona, kā arī Jelgavas prokuratūras un Tukuma rajona prokuratūras.

Apvienošanas rezultātā amatu zaudēs apvienojamo prokuratūru virsprokurori, kuriem turpmāk būs jāstrādā kā prokuroriem. Viņi gan varēs pretendēt uz jauno prokuratūru virsprokuroru amatiem.

Jau ziņots, ka no šī gada sākušas darboties vai drīzumā sāks darboties četras prokuratūras - Daudznozaru specializētā prokuratūra, Rīgas Austrumu prokuratūra, Rīgas Ziemeļu prokuratūra un Pierīgas prokuratūra. Zem šīm prokuratūrām ir apvienotas līdz šim strādājošās prokuratūras.

Tāpat darbu sāks pavisam jauna struktūrvienība, proti, specializētā Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūra.

Tāpat no šī gada nosaukumu mainījusi līdzšinējā Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra, kas turpmāk tiks dēvēta par Nodokļu un muitas lietu prokuratūru.

Pērn 1.oktobrī darbu sāka Rīgas pilsētas Pārdaugavas prokuratūra, apvienojot Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas prokuratūru un Rīgas pilsētas Kurzemes rajona prokuratūru.

Tāpat Ģenerālprokuratūrā pērn 1.novembrī likvidēta Prokuroru personāla un profesionālās izaugsmes nodaļa.

Jau ziņots, ka ģenerālprokurors Juris Stukāns pagājušā gada vasarā stājoties amatā paziņoja, ka viņa vadībā prokuratūru sagaidīs lielas reformas.