LETA18 дек.

Tirdzniecības centrs "Alfa" piektdien pagarināja darba laiku līdz pusnaktij

Lai mazinātu cilvēku pulcēšanos tirdzniecības centrā un prognozējot apmeklētāju skaita pieaugumu dienā pirms stingrāku ierobežojumu stāšanās spēkā, tirdzniecības centrs "Alfa" pagarina darba laiku līdz pusnaktij informēja tirdzniecības centra pārstāvji.

"Alfa" turpina īstenot epidomoloģiskās drošības pasākumus, nodrošina bezmaksas sejas masku pieejamību informācijas centrā, audio un vizuālā veidā regulāri atgādina apmeklētājiem par distances un personīgās higiēnas ievērošanu un aicina cilvēkus būt atbildīgiem, ievērot noteiktos ierobežojumus sevis un citu pasargāšanai no vīrusa izplatības.

Jau ziņots, ka vērtējot cilvēku mobilitātes datus, secināts, ka darbadienās tirdzniecības centros joprojām ir intensīva cilvēku kustība, kas ir gandrīz tāda pati kā 2019.gadā jeb pirms pandēmijas, žurnālistiem pavēstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Vērtējot cilvēku mobilitāti sadarbībā ar operatoru "Latvijas mobilais telefons" un Latvijas Universitāti, tostarp secināts, ka būtisks mobilitātes kritums ir tieši nedēļas nogalēs, kas Viņķeles ieskatā ir, pateicoties ieviestajiem ierobežojumiem.

Tomēr, ņemot vērā joprojām relatīvi intensīvo tirdzniecības centru apmeklēšanu darbadienās, tika lemts par papildu ierobežojumiem attiecībā uz tirdzniecību, atzīmēja politiķe.

Tāpat sakarā ar to, ka ierobežojumi būs arī darbadienās, ir pārskatīts pirmās nepieciešamības preču klāsts.

Vaicāta, vai tuvākajās dienās nesekos plaša tirdzniecības vietu apmeklētība, ministre sacīja, ka viņai nav ilūziju, ka rīt un parīt veikali netiks pārpildīti, bet galvenais aspekts ir, ka pēc tam, sakarā ar jaunieviestajiem ierobežojumiem, veikalu apmeklētība būs mazāka.

Pēc ministres vārdiem, šobrīd situācija ir sarežģīta, bet pastāv "mazs, bet noturīgs gaismas stars" sakarā ar gaidāmo vakcīnu pret Covid-19 parādīšanos, jo arī Latvija, tāpat kā pārējā Eiropas Savienība, pirmās vakcīnas potenciāli saņems jau līdz gada beigām.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs žurnālistiem norādīja, ka ik nedēļu ar Covid-19 saslimst aptuveni 100 veikalos strādājošie. Tādēļ Ekonomikas ministrija Covid-19 izplatības mazināšanai aicina izmantot distances tirdzniecību un un e-komerciju, kas nodrošina, ka preces var tikt piegādātas uz mājām un pakomātiem, kā arī izsniegtas un saņemtas veikalos uz vietas.

Kā vēstīts, no 19. un 21.decembra uz trim nedēļām noteikti papildu drošības pasākumi, kas vērsti uz to, lai ikviens iedzīvotājs satiktu pēc iespējas mazāk citu cilvēku ārpus savas mājsaimniecības.

Šāds lēmums pieņemts, lai pasargātu sevi un citus no iespējamās inficēšanas ar Covid-19.

Veselības ministrija izprot, ka tas radīs grūtības un sarežģīs ikdienu, bet vienlaikus lūdz ikvienu iedzīvotāju sadarboties, lai kopā varētu mazināt infekcijas izplatību un nepārslogotu slimnīcu iespējas palīdzēt pacientiem neatliekamās situācijās.

Laika posmā no sestdienas, 19.decembra līdz 11.janvārim tirdzniecībā katru dienu tiks piemērots regulējums, kas līdz šim attiecās uz brīvdienām un svētku dienām, vienlaikus tiks paplašinātas iegādājamās preču grupas, ko šajā laikā drīkstēs tirgot, paredz ceturtdien valdībā pieņemtie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.