21 авг.

Tihanovska: Baltkrievija vairs negrib dzīvot bailēs un melos

Baltkrievija ir atmodusies un cilvēki vairs negrib dzīvot bailēs un melos, piektdien preses konferencē Viļņā paziņojusi Baltkrievijas opozīcijas kandidāte prezidenta vēlēšanās Svetlana Tihanovska.

"Mūsu kopējais mērķis ir vienkāršs - mēs vairs negribam dzīvot bailēs un melos. Mēs vēlamies to, uz ko ir tiesības ikvienam cilvēkam pasaulē, - tiesības dzīvot, netikt piekautam uz ielas, tiesības nenokļūt cietumā bez tiesas, tiesības uz demokrātiskām, caurredzamām vēlēšanām,” viņa uzsvērusi, pieprasot sarīkot Baltkrievijā šādas caurredzamas un godīgas vēlēšanas.

Kā ziņots, 9.augustā notikušajās Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Aleksandrs Lukašenko, kurš atrodas pie varas kopš 1994.gada, ieguvis 80,1% balsu, bet Tihanovska - 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Tihanovska.

Lietuva uzņēmusi Tihanovsku un viņas bērnus, jo opozīcijas kandidāte bija spiesta pamest Baltkrieviju pēc tam, kad nākamajā dienā pēc vēlēšanām mēģināja iesniegt sūdzību Centrālajā vēlēšanu komisijā, pieprasot pārskaitīt balsis, un domājams, saņēma draudus vērsties pret viņas bērniem un vīru, opozīcijas aktīvistu Sergeju Tihanovski, kurš pašlaik atrodas apcietinājumā Baltkrievijā.

Atrazdamās Viļņā, Tihanovska vērsusies pie Eiropas valstu vadītājiem, aicinot viņus neatzīt Baltkrievijas vēlēšanu rezultātus, un iniciējusi Koordinācijas padomes izveidi varas nodošanas nodrošināšanai Baltkrievijā, solot ka tā izsludinās jaunas vēlēšanas ar ārvalstu novērotājiem.

Vācijas kanclere Angela Merkele trešdien pēc ES samita paziņoja, ka bloka dalībvalstis neatzīst Baltkrievijas vēlēšanu rezultātus.