ЛатвияLETA10 мая

Tiesa jūlijā plāno skatīt krimināllietu pret katoļu mācītāju par izvairīšanos no nodokļu nomaksas

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 12.jūlijā plkst.11 plāno skatīt krimināllietu pret katoļu mācītāju par izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

Apsūdzētais, būdams reliģiskas organizācijas atbildīgā amatpersona, nolēma ziņojumos par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no darba ņēmēju darba ienākumiem, iedzīvotāju ienākuma nodokli un uzņēmējsabiedrības riska valsts nodevu pārskata mēnesī norādīt nepatiesu informāciju par organizācijā faktiski nodarbinātajiem darba ņēmējiem un viņu darba samaksu pastāstīja prokuratūrā.

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) netika uzrādīti reliģiskajā organizācijā visu nodarbināto darba ņēmēju ienākumi, no kuriem aprēķināmi un maksājami iedzīvotāju ienākuma nodoklis un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Šādas rīcības rezultātā apsūdzētais, sniedza nepatiesu informāciju ziņojumos par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no darba ņēmēju darba ienākumiem, iedzīvotāju ienākuma nodokli un uzņēmējsabiedrības riska valsts nodevu pārskata mēnesī, kā arī nenodrošināja normatīvajiem aktiem atbilstošu nodokļu aprēķināšanu un samaksu.

Tā rezultātā reliģiskā organizācija izvairījās no nodokļu nomaksas, neiemaksājot valsts budžetā iedzīvotāju ienākuma nodokli 10 930 eiro apmērā un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas 16 761 eiro apmērā, proti, kopā 27 691 eiro apmērā.