ЛатвияLETA23 апр.

"Tele2" apgrozījums pirmajā ceturksnī audzis par 9,7%

Mobilo sakaru operatora SIA "Tele2" apgrozījums šogad pirmajā ceturksnī bija 34,9 miljoni eiro, kas ir par 9,7% vairāk nekā pagājušā gada pirmajos trijos mēnešos pavēstīja "Tele2" sabiedrisko attiecību vadītājs Latvijā Oskars Fīrmanis.

Viņš norādīja, ka šogad turpināja augt arī uzņēmuma klientu skaits - 2021.gada pirmajos trijos mēnešos pieslēgumu skaits "Tele2" tīklā ir palielinājās par gandrīz 38 000, salīdzinot ar 2020.gada pirmo ceturksni.

Savukārt uzņēmuma EBITDA jeb peļņa pirms procentu, nodokļu, amortizācijas atskaitījumiem 2021.gada pirmajā ceturksnī bija 13,3 miljoni eiro, kas ir par 13,6% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā laika periodā.

"Tele2" valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs atzina, ka šā gada pirmais ceturksnis uzņēmumam bija sekmīgs. "Pateicoties realizētajai digitalizācijas stratēģijai, kā arī tirgus prasībām atbilstošiem piedāvājumiem, palielinājām gan klientu skaitu, gan arī būtiski kāpinājām viedierīču pārdošanas apmērus - to apgrozījums palielinājies pat par 36%," viņš minēja, piebildstot, ka uzņēmums turpināja darbu arī pie biznesa procesu un infrastruktūras uzlabojumiem.

Tāpat Vancovičs atzīmēja, ka sakaru tehnoloģijas Covid-19 pandēmijas laikā ir kļuvušas par cilvēku pamatvajadzībām.

"Turpinot attīstību, šobrīd ir sākts darbs pie "Tele2" pamattīkla modernizācijas, kas ļaus nodrošināt izcilu datu pārraidi un balss zvanu kvalitāti 4G un 5G tīklā," minēja kompānijas valdes priekšsēdētājs.

Mobilo sakaru pamattīkla modernizācijā "Tele2" šogad plāno investēt aptuveni desmit miljonus eiro.

Jau vēstīts, ka "Tele2" apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 135,8 miljonu eiro apmērā, kas ir par 2,5% vairāk nekā 2019.gadā.

Kompānija "Tele2" reģistrēta 1995.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 3,486 miljoni eiro. "Tele2" vienīgais īpašnieks ir Zviedrijas "Tele2 Sverige Aktiebolag".