LETA16 окт.

Taizeme izsludina ārkārtējo stāvokli, vēršoties pret demonstrācijām

Taizemes valdība ceturtdien izsludināja ārkārtējo stāvokli, aizliedzot vairāk nekā četru cilvēku pulcēšanās un atzīstot par nelikumīgiem paziņojumus sociālajos tīklos, kas uzskatāmi par draudiem nacionālajai drošībai, lai izbeigtu demokrātijas atbalstītāju protestus.

Rīkojums par ārkārtējo stāvokli, kura mērķis ir izbeigt protestus, pasludinot tos par "nekonstitucionāliem", izdots pēc tam, kad demonstranti, kas pieprasa premjerministra Prajuta Čanočas atkāpšanos, naktī uz ceturtdienu sapulcējās pie viņa biroja Bangkokā.

Demonstranti arī iesaistījās sadursmēs ar rojālistiem, kuri ir pret jauniešu vadītās protestu kustības aicinājumiem reformēt monarhiju.

Studentu aktīvisti kopš jūlija ir rīkojuši milzu demonstrācijas, prasot premjera atkāpšanos. Bijušais armijas vadītājs Prajuts Čanoča ieguva varu militārā apvērsumā pirms sešiem gadiem.

Ārkārtējais stāvoklis ļauj varas iestādēm konfiscēt ''elektronisko sakaru iekārtas, datus, un ieročus, kas varētu izraisīt ārkārtas situāciju", paziņoja valdības preses sekretārs.