LETA9 сент.

Smiltenes novadā naudas iegūšanai alkoholam no garāžas nozog desmit kastes brūkleņu un gaileņu

Pirmdien Smiltenes novadā divi vīrieši, lai iegūtu naudu alkoholam, no kādas garāžas nozaguši desmit kastes brūkleņu un gaileņu informēja Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes pārstāve Zane Vaskāne.

Vakar ap plkst.7 Smiltenes novadā kādā īpašumā sieviete konstatēja, ka no neaizslēgtas garāžas nozagtas trīs kastes ar 24 kilogramiem brūkleņu un septiņas kastes ar 23 kilogramiem gaileņu. Cietusī par zādzību ziņoja VP.

Policisti nekavējoties sāka iespējamo vainīgo personu meklēšanu un pa karstām pēdām, pāris stundu laikā, iespējamie zagļi tika atrasti un aizturēti. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka zagļi ogas un sēnes bija plānojuši pārdot, lai iegūtu naudas līdzekļus un varētu iegādāties alkoholiskos dzērienus.

Aizdomās par zādzības pastrādāšanu policija aizturējusi 1978. un 1998.gadā dzimušus vīriešus, kuri jau iepriekš vairākkārt nonākuši policijas redzeslokā. Vīrieši nebija paspējuši ogas un sēnes realizēt, tādēļ sievietei tika atdotas kastes ar nozagtajām meža veltēm.

Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175.panta trešās daļas par zādzību, ja tā izdarīta iekļūstot. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Vīriešiem piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.