LETA15 дек.

Sākti administratīvo pārkāpumu procesi par "Covidpass.lv" neaizpildīšanu

Valsts policijas (VP) Kurzemē sākusi administratīvo pārkāpumu procesus par "Covidpass.lv" neaizpildīšanu un privātu pasākumu rīkošanu, tādējādi pārkāpjot ārkārtējās situācijas laikā noteiktos ierobežojumus informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Pagājušās nedēļas nogalē VP Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ir sākušas 11 administratīvo pārkāpumu procesus par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu, savukārt vakar - vēl divus.

Šeršņova norādīja, ka VP Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas pagājušās nedēļas nogalē ir sākušas 11 administratīvos procesus, no tiem astoņi ir sākti par to, ka Latvijas un Lietuvas iedzīvotāji, iebraucot Latvijā, Priekules un Saldus novados nebija aizpildījuši elektroniskās apliecinājuma anketas "Covidpass.lv".

Saldus iecirkņa apkalpojamā teritorijā ir konstatēti seši šādi pārkāpumi, bet Liepājas iecirkņa apkalpojamā teritorijā - divi, kas ir skaidrojams ar to, ka Lietuvas amatpersonas ir pastiprinājušas kontroli pierobežā, piebilda policijas pārstāve.

Viņa stāstīja, ka vienā gadījumā likumsargi saņēma informāciju par to, ka Kuldīgā, kādā dzīvoklī notiek konflikts. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka dzīvoklī atrodas četras personas, kuras lietoja alkoholu. Par notikušo personas atteicās rakstīt iesniegumu un visi bija tādā alkohola reibumā, ka ne varēja paskaidrot notikušo, ne arī bija saprotams, ko tās runā. Likumsargi personām izskaidroja, ka ar pretenzijām par konfliktu varēs vērsties policijā tad, kad reibums būs izgulēts. Taču personām tika izskaidrots, ka tās nav ievērojušas valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus.

Arī Skrundā tika konstatēts privāts pasākums, kurā bija pulcējušās astoņas personas. 12.decembrī plkst.3.30 tika saņemta informācija par to, ka Skrundā kādā dzīvoklī trokšņo. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka dzīvoklī atradās vairāki jaunieši. Noskaidrots, ka tika svinēta jaunieša dzimšanas diena. Personām tika izskaidrots, ka šādā veidā ir pārkāpti valstī noteiktie ierobežojumi, jo ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi un pulcēšanās. Jaunieši savu vainu atzina.

Savukārt vakar, 14.decembrī, konstatēts, ka Saldus pagastā kāds vīrietis pulcējās ar vēl trim citām personām un kopīgi lietoja alkoholu laikā, kad viņš pats pirms dažām dienām bija ieceļojis Latvijā no ārvalstīm un pašizolācijas laikā neatradās savā dzīvesvietā, piebilda policijas pārstāve.

Tikmēr Liepājā konstatēts, ka vīrietis atradās veikalā bez sejas maskas. Par visiem gadījumiem ir sākti administratīvo pārkāpumu procesi.

Šeršņova uzsvēra, ka VP Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas līdz 14.decembrim ir sākušas 106 administratīvo pārkāpumu procesus par mutes un deguna aizsegu nelietošanu, elektronisko apliecinājumu anketu neaizpildīšanu, iebraucot Latvijā, kā arī par pulcēšanos. Tāpat likumsargi reaģē uz iedzīvotāju saņemto informāciju un to pārbauda.

VP atgādināja, ka iedzīvotājiem ir jābūt atbildīgiem un jāņem vērā valstī noteiktie ierobežojumi. Lai situācija uzlabotos un Covid-19 izplatība mazinātos, šos ierobežojumus un drošības prasības nepieciešams pielāgot ikdienas dzīvei un iemācīties ar to sadzīvot, tāpēc policija aicina izturēties pret tiem atbildīgi un tos ievērot.