ЛатвияLETA24 апр.

"Sakret Holdinga" koncerna apgrozījums pērn audzis par 1,5%

Sauso būvmaisījumu ražotāja AS "Sakret Holdings" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 22,197 miljoni eiro, kas, salīdzinot ar 2019.gadu, ir pieaugums par 1,5%, savukārt koncerna peļņa samazinājās 11,7 reizes un bija 770 238 eiro, liecina uzņēmuma auditētais gada pārskats, kas iesniegts biržai "Nasdaq Riga".

Finanšu pārskatā teikts, ka pamata produkcijas - sauso un lietošanai gatavo celtniecības maisījumu - realizācijas apmērs tonnās 2020.gadā ir izpildīts 98% apmērā salīdzinājumā ar plānoto un 100% apmērā salīdzinājumā ar 2019.gadu.

Pārskatā skaidrots, ka 2019./2020.gada ziema bija labvēlīga būvniecībai, jo gaisa temperatūra bija augstāka par vidējo, tāpēc jaunu objektu būvniecība tika sākta netipiski agri. Tādējādi 2020.gada pirmajā ceturksnī saražotās produkcijas daudzums, salīdzinot ar 2019.gada pirmo ceturksni, pieauga par 16%.

Savukārt 2020.gada otrajā un trešajā ceturksnī ekonomiskās aktivitātes negatīvais faktors bija Covid-19, nosakot pārdošanas apmēru samazinājumu par attiecīgi 6% un 7%, salīdzinot ar 2019.gada otro un trešo ceturksni. 2020.gada ceturtajā ceturksnī realizācijas apmērs tonnās pārsniedz 2019.gada ceturtā ceturkšņa rādītāju par 7%.

Viens no izaicinājumiem, ar ko "Sakret" koncernam nācies saskarties Covid-19 pandēmijā, ir bijis apgrozāmo līdzekļu trūkums, teikts vadības ziņojumā. Kreditori sāka stingrāk uzraudzīt maksājumu termiņu ievērošanu, daži no lielākajiem izejvielu piegādātājiem sāka sarunas par iespējamiem avansa maksājumiem, bet atsevišķi parādnieki nespēja veikt maksājumus.

Apgrozāmā kapitāla piesaistei "Sakret" koncerns 2020.gada martā saņēma finansējumu no "BlueOrange Bank", bet 2020.gada jūlijā no "Attīstības finanšu institūcijas "Altum"" saņēma 250 000 eiro apgrozāmā kapitāla finansēšanai. Kopējais pieejamais finansējums ir viena miljona eiro apmērā.

Finanšu pārskatā teikts, ka 2020.gada novembrī pabeigts un apstiprināts "Sakret" grupas uzņēmumu 2021.gada budžets. Galvenā uzmanība pievērsta "Sakret" grupas uzņēmumu mērķtiecīgai un stabilai izaugsmei ilgtermiņā. Plānojot ieņēmumus, ņemtas vērā tirgū valdošās tendences un prognozes par paredzamajām izmaiņām būvniecības finansējumā.

Ņemot vērā situācijas nenoteiktību attiecībā uz Covid-19 otrā viļņa turpmāko gaitu un ilgumu, kā arī nākotnes preventīvos lēmumus, ko visu Baltijas valstu atbildīgās iestādes pieņēmušas, lai ierobežotu tā izplatību, nav iespējams sniegt ilgtermiņa finanšu prognozi, norādīts pārskatā.

2019.gadā "Sakret Holdings" koncerna apgrozījums bija 21,868 miljoni eiro, bet koncerna peļņa bija 9,003 miljoni eiro.

"Sakret Holdings" patiesais labuma guvējs, pēc "Firmas.lv" datiem, ir Māris Ķelpis. "Sakret Holdings" ar četrām rūpnīcām ir lielākais sauso būvniecības materiālu ražotājs Baltijā. Grupas sastāvā ietilpst sauso un lietošanai gatavo būvmaisījumu ražošanas uzņēmumi Lietuvā, Latvijā un Igaunijā.