LETA8 окт.

Ruks iekšlietu sistēmas dienestā aizvadījis vairāk nekā 24 gadus

Valsts policijas (VP) priekšnieka amata kandidāts Armands Ruks iekšlietu sistēmas dienestā aizvadījis vairāk nekā 24 gadus, liecina Iekšlietu ministrijas sagatavotais dokuments par viņa iecelšanu amatā.

Valdība par Ruka apstiprināšanu amatā lems otrdien, 13.oktobrī. Likums paredz, ka VP priekšnieku amatā uz pieciem gadiem ieceļ iekšlietu ministrs pēc tam, kad attiecīgo kandidatūru apstiprinājis Ministru kabinets.

Ruks šogad 6.jūlijā iecelts VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieka amatā, bet 12.augustā viņam piešķirta pulkveža pakāpe.

2011.gadā Ruks Latvijas Policijas akadēmijā ir ieguvis maģistra grādu tiesību zinātnē.

Savukārt izdienas laiks dažādos amatos IeM sistēmā Rukam ir virs 24 gadiem. Amatpersonas novērtējuma rezultāts ir "A1", kas nozīmē, ka viņš atbilst noteiktajām prasībām un Ruku var virzīt iecelšanai augstākā amatā.

IeM, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) un arī pats Ruks nav atklājuši, kādus amatus VP priekšnieka amata kandidāts ieņēmis pirms iecelšanas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieka amatā. Ruks šorīt teica, ka, ņemot vērā valsts noslēpuma aizsardzību, iepriekš ieņemtos amatus nevar publiski atklāt.

Статьи по теме