ЛатвияLETA23 апр.

Rosina sākt kriminālvajāšanu pret vīrieti par sveša maksāšanas līdzekļa izmantošanu

osina sākt kriminālvajāšanu pret vīrieti par sveša maksāšanas līdzekļa izmantošanu informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Pagājušā gada novembrī VP saņemta informācija par to, ka ir izmantota kādas sievietes bankas karte un no konta ir noņemta nauda 70 eiro apmērā.

Pēc Šeršņovas teiktā, VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas par notikušo sāka kriminālprocesu un patlaban izmeklēšana tajā ir pabeigta un tas ir nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

VP Liepājas iecirkņa amatpersonas izmeklēšanā noskaidroja, ka naudu no bankas konta ir noņēmis sievietei pazīstams cilvēks. Viņi kopā esot ciemojušies pie pazīstamajiem un brīdī, kad neviens neredzēja, vīrietis no sievietes jakas kabatas izņēmis viņas bankas karti, aizgājis pie bankomāta Liepājā, Ziemeļu ielā noņemt no konta 70 eiro, atnācis atpakaļ un karti novietojis turpat, jakas kabatā, stāstīja Šeršņova.

Policijas pārstāve piebilda, ka sieviete pēc dažām dienām, pārbaudot naudas atlikumu bankas kontā, pamanījusi to, ka no konta ir noņemta nauda. Savukārt vīrietis bankas kartes PIN kodu zinājis tāpēc, ka sieviete iepriekš šo informāciju viņam ir izsniegusi, lūdzot palīdzēt iegādāties preces.

Vīrietis savu vainu izdarītajā atzīst un uz izmeklēšanas laiku viņam tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Viņš jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem, sacīja Šeršņova.

Saskaņā ar Krimināllikumu par sveša maksāšanas līdzekļa nelikumīgu izmantošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Policija aicina iedzīvotājus neuzticēt citiem cilvēkiem savus personas datus, neatdot personu apliecinošus dokumentus un to kopijas, nevienam neatklāt savu interneta bankas paroli un pieejas kodus, kā arī šādus datus nesūtīt elektroniskajās vēstulēs. Visbiežāk šādi gadījumi notiek cilvēku pārlieku lielas uzticēšanās un neuzmanības dēļ.