ЛатвияLETA19 мар.

Rosina sākt kriminālvajāšanu pret vīrieti par paziņas slepkavību Ventspilī

Valsts policija (VP) rosinājusi sākt kriminālvajāšanu pret vīrieti par paziņas slepkavību Ventspilī informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Pagājušā gada augustā VP Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirknī tika nogādāts vīrietis paskaidrojuma sniegšanai par to, ka viņš Ventspilī, Saules ielā, ēkai sabojāja logus. Vīrietis sniedza paskaidrojumu par izdarīto, kā arī sarunas laikā policijas amatpersonām norādīja, ka 2020.gada jūnijā ir nositis savu paziņu un ir gatavs parādīt vietu, kur apracis vīrieša līķi.

Pēc Šeršņovas teiktā, VP Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirknī par minēto faktu tika sākts kriminālprocess. Likumsargi devās uz vīrieša norādīto vietu, kur, veicot atrakšanas darbus, tika konstatēts vīrieša līķis.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka 2020.gada jūnijā Ventspilī, kopīgas alkohola lietošanas laikā starp šo vīrieti un viņa paziņu bija izcēlies konflikts. Konflikta laikā vīrietis vairākas reizes tīši izdarīja sitienus savam paziņam pa ķermeni, tajā skaitā galvas, sejas un kakla rajonā, pēc kā atstājis cietušo guļam, bet kad pēc laika atgriezies, konstatējis viņa nāvi.

Saprotot, ka savu paziņu ir nositis, vīrietis par notikušo izstāstījis citam savam paziņam, un viņi vienojušies, ka par notikušo neziņos VP, bet vīrieša līķi apraks, ko arī nākamajā dienā kopīgi izdarījuši. Vīrieša līķis tika aprakts turpat netālu no vietas, kur bija norisinājies konflikts, par izmeklēšanā atklāto stāstīja policijas pārstāve.

Viņa piebilda, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika noskaidrota bojā gājušā vīrieša personība. Bojā gājušais bija persona bez noteiktas dzīvesvietas un ar saviem piederīgiem kontaktus neuzturēja, tāpēc arī neviens iepriekš nebija ziņojis par vīrieša bezvēsts prombūtni.

Pēc Šeršņovas stāstītā, vīrietis, kurš veicis minēto noziedzīgo nodarījumu jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā, ir sodīts un sodus izcietis par noziedzīgu nodarījumu, kas vērsts pret personas dzīvību, kā arī par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras rezultātā tas gājis bojā. Patlaban aizdomās turētajam ir piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums. Savukārt otrs vīrietis, kurš palīdzēja noslēpt līķi, atzīts par aizdomās turēto par iepriekš neapsolītu sevišķi smaga nozieguma slēpšanu.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā un nodevušas to tālāk prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Saskaņā ar Krimināllikumu par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Savukārt par noziedznieka, kā arī nozieguma izdarīšanas rīku un līdzekļu, nozieguma pēdu iepriekš neapsolītu slēpšanu, ja slēpjamais noziegums ir sevišķi smags, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Soda apmēru noteiks tiesa.