ЛатвияLETA11 февр.

Robežsargiem uz mazajiem ceļiem Covid-19 ierobežojumu kontrolē varētu nākt palīgā muitas policija

Robežsargiem uz mazajiem ceļiem Covid-19 ierobežojumu kontrolē varētu nākt palīgā Nodokļu un muitas policijas pārvalde, šonedēļ Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē paziņoja Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Signe Bole.

Bole norādīja, ka notiek sarunas ar Valsts ieņēmumu dienestu par Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieku iesaisti Covid-19 ierobežojumu kontrolē, un vienošanās par sadarbību ir ticama.

Bole deputātus informēja, ka Valsts policija ir pamainījusi savu stratēģiju Covid-19 ierobežojumu kontrolē, proti, vairāk uzmanības pievēršot publisko vietu un tirdzniecības vietu uzraudzībai.

Tāpat policija pārbauda publiskās izklaides vietas - slidotavas, slēpošanas trases. Rīgas reģionā izklaides jomā izteiktu problēmu neesot, bet tālāk no galvaspilsētas ziemas inventāra nomas punktos situācija varētu būt labāka.

Bole atgādināja, ka policija vispirms veic preventīvo darbu, norāda uz trūkumiem un tikai "rupjos, klajos likumpārkāpumu gadījumos" piemēro sodu.

Jau ziņots, ka 4.februārī valdībā apstiprinātie grozījumi rīkojumā "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" paredz, ka laika posmā no 11.februāra līdz 25.februārim Latvijā no Eiropas Savienības (ES), Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīm, Šveices un Lielbritānijas drīkstēs ieceļot tikai neatliekamu un būtisku iemeslu dēļ.

Lai gan jau līdz šim būtiski ierobežota ieceļošana ES, tai skaitā Latvijā, no trešajām valstīm, arī atsevišķajos patlaban noteiktajos izņēmuma gadījumos, lai ieceļotu Latvijā no šīm valstīm, tam būs jābūt būtiskam iemeslam.

Tas nozīmē, ka iepriekšminētajā laikā posmā faktiski aizliegta jebkāda ieceļošana bez būtiska iemesla Latvijā.