LETA12 нояб.

Robeža, pie kuras nav būtiski jāierobežo plānveida veselības aprūpes pasākumi, ir starp 450 un 500 Covid-19 pacientu gultām

Covid-19 pacientu gultasvietu robeža, pie kuras nav būtiski jāierobežo plānveida veselības aprūpes pasākumi, ir starp 450 līdz maksimums 500 gultām atklāja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Patlaban stacionēto pacientu skaits ir 299, un trešdienas datu apkopojumā optimistiskā vēsts bija tāda, ka no slimnīcām izrakstījušies vairāk pacientu, nekā nākuši klāt.

"Gultu piepildījums ir tik liels, lai mēs apzinātos, ka ir jābūt ārkārtīgi uzmanīgiem, un tā situācija ir nopietna. Es vēl nelietotu vārdu kritiska vai katastrofāla, bet ļoti, ļoti nopietna," sacīja ministre, skaidrojot, ka, ja stacionēto Covid-19 pacientu skaits pārsniegs minēto robežu, ir jāķeras ar striktākiem plānveida pakalpojumu ierobežojumiem.

Pēc politiķes sacītā, teorētiski varētu aizpildīt kaut vai visas Latvijas slimnīcu kopskaitā 8000 gultasvietas ar Covid-19 pacientiem, tomēr tā būtu kataklizma ar neparedzamām sekām. Norādot uz piemēriem Dienvideiropas valstīs, Viņķele skaidroja, ka "pie šāda Covid-19 stacionēto pacientu skaita ar lielu varbūtību ir arī masveida mediķu inficēšanās, lai arī cik droši tos darba apstākļus organizētu".

"Es domāju, ka šīs ainas nav pašmērķīgi politikas veidotājiem jātiražē, bet sabiedrībai ir jāapzinās, ka tādi scenāriji ir visai reāli, un to mēs redzam visapkārt Eiropā. Pat bagātajā Beļģijā veselības aprūpes sistēma šobrīd ir katastrofā," rezumēja ministre.

Kā ziņots, Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs trešdien skaidroja, ka aptuveni 15% no šonedēļ atklātajiem gadījumiem nākamajā nedēļā varētu būt nepieciešama hospitalizācija.

Tikmēr pagājušajā diennaktī stacionēts 31 Covid-19 pacients, kamēr 41 izrakstīts no slimnīcām, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.

Kopumā stacionāros patlaban ārstējas 299 pacienti, no kuriem 282 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet 17 ir ar smagu slimības gaitu.

Līdz šim no stacionāra izrakstīts 671 Covid-19 pacients.