LETA27 дек.

Repatriācijas reisu no Lielbritānijas 28.decembrī īstenos "airBaltic"

Repatriācijas reisu no Lielbritānijas īstenos Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic", un plānots, ka tas notiks 28.decembrī plkst.17.30, pēc Baltijas ārlietu ministru videokonferences sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Viņš pavēstīja, ka vietas reisā tiks dalītas trīs daļās, un šoreiz biļetes brīvā tirdzniecībā nebūs. Rinkēvičs skaidroja, ka triju Baltijas valstu vēstniecības nopietni izvērtēs kritērijus un veidos repatriantu sarakstus.

"Mēs runājam par valstspiederīgajiem, kuriem ir sociāli, humāni vai juridiski pamatoti iemesli atgriezties. Tie, piemēram, ir cilvēki, kas pēc 1.janvāra nevarēs uzturēties Apvienotajā Karalistē breksita dēļ, vai valstspiederīgie, kas bijuši Lielbritānijā darba komandējumā," pauda ministrs.

Rinkēvičs teica, ka Lietuva un Igaunija nodrošinās savu valstspiederīgo transportēšanu no Rīgas. Savukārt Latvijas valstspiederīgajiem pēc ierašanās būs jāveic obligāts Covid-19 tests un jāievēro desmit dienu pašizolācija valsts norādītā un apmaksātā viesnīcā.

Jau tika rakstīts, ka, ņemot vērā ziņas par jaunu Covid-19 paveidu, no pirmdienas līdz 1.janvārim ir aizliegti pasažieru pārvadājumi uz Lielbritāniju.

Svētdien Ministru kabinets, balstoties uz Satiksmes ministrijas priekšlikumu, pieņēma lēmumu uz laiku aizliegt starptautiskos pasažieru pārvadājumus uz un no Apvienotās Karalistes, tādējādi cenšoties pasargāt sabiedrību no jaunā koronavīrusa paveida izplatības Latvijā.