LETA9 дек.

Džonsons šovakar tiksies ar Leienu, lai mēģinātu panākt lūzumu pēcbreksita sarunās

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons trešdienas vakarā Briselē darba vakariņās tiksies ar Eiropas Komisijas (EK) prezidenti Urzulu fon der Leienu,  lai mēģinātu panākt lūzumu pēcbreksita sarunās.

Gaidāms, ka vakariņu laikā Džonsons ar Leienu pārrunās iespējas panākt vienošanos tajos jautājumos, par kuriem nespēj rast vienprātību abu pušu sarunu delegācijas.

Sarunās joprojām pastāv vērā ņemamas domstarpības jautājumos par zvejniecību, godīgu konkurenci un vienošanās izpildes pārvaldību.

Ja Džonsonam un Leienai izdosies panākt progresu politiskajā līmenī, tuvākajās dienās varētu atsākties abu pušu delegāciju sarunas, sacījis avots Lielbritānijas valdībā.

Viņš gan norādījis, ka netiek izslēgta iespēja, ka abām pusēm tā arī neizdosies vienoties.

Lēmums par Džonsona vizīti Briselē tika pieņemts pēc tam, kad pirmdienas vakarā pusotru stundu ilgā telefonsarunā Lielbritānijas premjeram un EK prezidentei neizdevās panākt nekādu progresu.

Pārejas periods pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES beidzas 31.decembrī, un palicis ļoti maz laika, lai panāktu vienošanos par turpmākajām attiecībām, jo abām pusēm vēl vajadzēs to ratificēt.

Ja vienošanās netiks noslēgta un ratificēta līdz 31.decembrim, ES un Lielbritānijas starpā stāsies spēkā muitas tarifi un cietīs uzņēmumi abās pusēs, bet sevišķi Lielbritānijā.

Apvienotā Karaliste izstājās no ES 31.janvārī.