ЛатвияLETA26 апр.

"Putnu fabrika "Ķekava"" pērn investējusi 4,5 miljonus eiro biodrošības pasākumu ieviešanā

Putnu gaļas ražotājs AS "Putnu fabrika "Ķekava"" pagājušajā gadā investējis 4,5 miljonus eiro biodrošības pasākumu ieviešanā informēja kompānijā.

Kompānijas pārstāvji norādīja, ka no 4,5 miljoniem eiro, kas investēti biodorošības pasākumu ieviešanā, 1,3 miljoni eiro ieguldīti biodrošības standartu ieviešanā, tostarp putnu labturībā, 0,5 miljoni eiro ieguldīti jaunā graudu apstrādes iekārtā, savukārt pārējā summa investēta citos biodrošības pasākumos, tostarp pasākumos, kas saistīti ar Covid-19 izplatības ierobežošanu.

"Biodrošība ir mūsu prioritāte numur viens, tādēļ darām visu iespējamo, lai mūsu putnus pasargātu no jebkuriem infekciju riskiem. Jebkura veida investīcijas, ko veicam, lai vēl vairāk paaugstinātu drošības standartus, vienlaikus sekmējot efektīvus un ilgtspējīgus ražošanas procesus, uztveram kā ieguldījumu konkurētspējā," pauda kompānijas valdes priekšsēdētājs Andrius Pranckevičius.

LETA jau ziņoja, ka "Putnu fabrikas "Ķekava"" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2018.gada 1.jūlija līdz 2019.gada 30.jūnijam, bija 75,785 miljoni eiro, kas ir par 9,3% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa saruka 2,1 reizi - līdz 985 940 eiro.

"Putnu fabrikas "Ķekava"" pamatkapitāls ir 18 928 084 eiro. "Putnu fabrikas "Ķekava" akciju kontrolpakete pieder Lietuvas holdingam "Linas Agro Group", kurā ietilpst arī "Lielzeltiņi", "Broileks", "Cerova" un "PFK Trader".