LETA30 мар.

Putinu var saukt par slepkavu

Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu var uzskatīt par slepkavu, pirmdien intervijā ziņu aģentūrai BNS atzinis Lietuvas prezidents Gitans Nausēda.

"Diemžēl jā," Nausēda sacījis, atbildot uz jautājumu, vai viņš, tāpat kā ASV prezidents Džo Baidens, varētu nosaukt Putinu par slepkavu.

Kā intervijā uzsvēris Lietuvas prezidents, Krievija demonstratīvi nerēķinās ar kaimiņvalstu, piemēram, Ukrainas, teritoriālo integritāti.

"Redzu daudzas pazīmes, kas liecina par atklātu nospļaušanos - sauksim to tā - uz civilizētās pasaules vērtībām, tautu pašnoteikšanās tiesībām, kaimiņvalstu teritoriālo suverenitāti, un pēdējā laikā Kremlis to parādījis visai demonstratīvi," viņš piebildis.

Vēl viens svarīgs aspekts, pēc Nausēdas teiktā, ir situācija Krievijas iekšienē, kur režīms "acīmredzami dreb, jūtot opozīcijas pieņemšanos spēkā", un cenšas to nosmacēt, visrupjākajā veidā vajājot opozīcijas līderus, tai skaitā Alekseju Navaļniju.

"Ieraut galvu plecos un turpināt teikt - ziniet, mēs tiecamies veidot ar Krieviju iekļaujošas attiecības, kā es dažreiz dzirdu no saviem kolēģiem Eiropas Savienībā, - nu, lai tā runātu, tiešām jāatrodas no Krievijas ļoti tālu gan emocionālā, gan ģeogrāfiskā ziņā," spriedis Lietuvas prezidents.

Pēc viņa teiktā, Lietuva noteikti nebūs tā valsts, kas "vienaldzīgi sēž pēdējā solā" un runā par iekļaujošākām attiecībām, tuvu līdzās redzot rupjus cilvēktiesību pārkāpumus.

ASV prezidents Džo Baidens marta vidū intervijā telekanālam ABC apstiprinoši atbildēja uz žurnālista jautājumu, vai viņš uzskata, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir slepkava.

Reaģējot uz šo un citiem ASV prezidenta izteikumiem, Krievija steidzami atsauca uz konsultācijām savu vēstnieku Vašingtonā. Maskava sen nebija spērusi šādu soli.