LETA19 мар.

Čečenijas policija sūdzas Putinam par "Novaja gazeta" "nekrietnajiem uzbrukumiem"

Čečenijas policijas īpašo uzdevumu vienība sūdzējusies Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam par neatkarīgā laikraksta "Novaja gazeta" "nekrietnajiem uzbrukumiem".

1993.gadā ar bijušā PSRS līdera Mihaila Gorbačova līdzdalību dibinātais laikraksts "Novaja gazeta" ir viens no dažiem drukātajiem izdevumiem, kas Krievijā vēl pauž kritisku skatījumu uz Putina politiku.

Laikraksts pirmdien publicēja bijušā Čečenijas policijas elites vienības locekļa liecību par viņa līdzdalību desmitiem cilvēku aizturēšanā un nogalināšanā Čečenijā.

Čečenijas līdera Ramzana Kadirova tēva Ahmada Kadirova vārdā nosauktais Čečenijas policijas pulks trešdien lūdzis Putinu pievērst uzmanību "Novaja gazeta" "nekrietnajiem uzbrukumiem" pulka policistiem.

"Mēs esam gatavi izpildīt jebkuru no jūsu rīkojumiem," sociālajā tīklā "Instagram" paziņoja pulks, pārmetot laikrakstam, ka tas sācis informācijas karu pret viņiem.

"Mums nav sveša cīņa ar Krievijas ienaidniekiem atklātā kaujā," paziņojis pulks, nodēvējot "Novaja gazeta" par Rietumu drošības dienestu ruporu.

Pulka paziņojumā uzsvērts, ka viņiem nav atšķirības starp starptautiskiem teroristiem un pseido žurnālistiem.

"Novaja gazeta" pirmdien ziņoja, ka tās birojs Maskavā cietis no ķīmiska uzbrukuma.

Laikraksts ziņoja, ka pie ieejas birojā izlieta nezināma viela, kas izplatījusi spēcīgu smaku.

Pēdējo gadu laikā "Novaja gazeta" biroji un darbinieki piedzīvojuši daudzus uzbrukumus.

2006.gadā pie sava dzīvokļa Maskavā tika nošauta "Novaja gazeta" korespondente Anna Poļitkovska, kas rakstīja par karu Čečenijā.