LETA25 янв.

Protestējot pret komandantstundu, jaunieši Nīderlandē nodedzina Covid-19 testēšanas centru

Protestējot pret komandanstundas ieviešanu cīņā ar jaunā koronavīrusa pandēmiju, jaunieši Nīderlandē nodedzinājuši Covid-19 testēšanas centru Urkā, kas atrodas aptuveni 80 kilometrus no Amsterdamas.

Policija ziņoja, ka visā valstī sodanaudas par komandantstundas pārkāpšanu piemērotas vairāk nekā 3600 cilvēkiem. 25 cilvēki aizturēti par komandantstundas pārkāpšanu vai vardarbību.

Video, kas uzņemti Urkā, redzams, kā jaunieši ielaužas testēšanas centrā, kur pēc tam izceļas ugunsgrēks.

Policijas automašīnas tika apmētātas ar akmeņiem un petardēm.

Policija un pašvaldība svētdien asi nosodīja aizvadītajā naktī notikušo vardarbību Urkā.

"Tas ir ne tikai nepieņemami, bet tas ir arī pliķis sejā, sevišķi, vietējo veselības aprūpes iestāžu darbiniekiem, kas testēšanas centrā dara visu, ko spēj, lai palīdzētu cilvēkiem," paziņoja vietējās varasiestādes.

Nīderlandē, sākot ar sestdienu, iedzīvotāji nedrīkst atstāt savu dzīvesvietu laikā no plkst.21.00 līdz plkst.4.30.

Komandantstunda papildina karantīnas režīmu, kas Nīderlandē ir spēkā kopš decembra vidus. Valstī ir slēgti nebūtiski uzņēmumi, skolas un restorāni, un līdz 9.februārim ir spēkā stingri kontaktēšanās ierobežojumi. Vienas mājsaimniecības locekļi dienā var uzņemt ne vairāk par vienu cilvēku no citas mājsaimniecības.

Noteikts arī lidojumu aizliegums no Lielbritānijas, Dienvidāfrikas un Dienvidamerikas, kur izplatās jaunā koronavīrusa mutācijas.