МирLETA26 янв.

Nīderlandē protesti pret komandantstundu pāraug sadursmēs ar policiju

Nīderlandes galvaspilsētā Amsterdamā un Eindhovenā svētdien notikuši protesti pret komandantstundas ieviešanu cīņā ar jaunā koronavīrusa pandēmiju un izcēlušās protestētāju un policistu sadursmes.

Amsterdamā policija izmantoja ūdensmetējus, lai izklīdinātu nelegālās demonstrācijas dalībniekus.

Arī Eindhovenā policisti lika lietā ūdensmetējus un izmantoja arī asaru gāzi, lai izklīdinātu simtiem protestētāju, kuru vidū bija arī antiimigrācijas kustības PEGIDA atbalstītāji.

Eindhovenas policija ziņoja, ka aizturēti vismaz 30 cilvēki.

Naktī no sestdienas uz svētdienu, kad Nīderlandē stājās spēkā komandantstunda, jaunieši nodedzināja Covid-19 testēšanas centru Urkā, kas atrodas aptuveni 80 kilometrus no Amsterdamas.

Policija šodien ziņoja, ka visā valstī sodanaudas par komandantstundas pārkāpšanu piemērotas vairāk nekā 3600 cilvēkiem. 25 cilvēki aizturēti par komandantstundas pārkāpšanu vai vardarbību.

Nīderlandē, sākot ar sestdienu, iedzīvotāji nedrīkst atstāt savu dzīvesvietu laikā no plkst.21.00 līdz plkst.4.30.

Komandantstunda papildina karantīnas režīmu, kas Nīderlandē ir spēkā kopš decembra vidus. Valstī ir slēgti nebūtiski uzņēmumi, skolas un restorāni, un līdz 9.februārim ir spēkā stingri kontaktēšanās ierobežojumi. Vienas mājsaimniecības locekļi dienā var uzņemt ne vairāk par vienu cilvēku no citas mājsaimniecības.