ЛатвияLETA25 апр.

Projektā "Iepazīsti Gruzijas vīnus" Latvijā pārdoti vairāk nekā 1,6 miljoni vīna pudeļu

Pērn Gruzijas Zemkopības ministrijas īstenotajā projektā "Iepazīsti Gruzijas vīnus" Latvijā pārdoti vairāk nekā 1,6 miljoni vīna pudeļu informēja projekta "Iepazīsti Gruzijas vīnus" pārstāve  Zanda Kočāne.

Kopš 2020.gada pavasara sadarbībā ar Gruzijas Zemkopības ministriju Latvijā tiek realizēts projekts "Iepazīsti Gruzijas vīnus", kura mērķis ir popularizēt Gruzijas vīnu kultūru un stiprināt Latvijas-Gruzijas savstarpējo sadarbību. Kočāne minēja, ka 2019.gadā Gruzija eksportēja teju 94 miljonus vīna pudeļu uz 53 dažādām pasaules valstīm, tostarp arī Latviju. Pērn Latvijā tika pārdoti vairāk nekā 1,6 miljoni Gruzijas vīna pudeļu.

Gruzijas vēstniece Latvijā Tea Maisuradze pauda, ka Gruzijas kultūrā vīna darīšana ir viena no senākajām un svarīgākajām tautsaimniecības nozarēm. Tā ir tradīcija, kas ir izkopta vairāku gadsimtu garumā un joprojām turpina būt būtiska sastāvdaļa gruzīnu ikdienā. Viņa arī pauda prieku par sabiedrības izpratnes pilnveidošanu par Gruzijas vīnu kultūru ne vien iepazīstot vīnu, bet arī tā darīšanas vēsturi un tradīcijas.

Kočāne papildināja, ka, lai veicinātu Baltijas valstu ciešāku sadarbību ar Gruzijas Zemkopības ministriju, visās trīs Baltijas valstīs tiks realizēta informatīvā kampaņa "Iepazīsti Gruzijas vīnus". No šī gada projekts tiks realizēts Lietuvā, savukārt Latvijā tas norisināsies jau otro gadu.

Vienlaikus projektā tapusi latviešu mākslinieces Rutes Martas Jansones gleznu sērija. "Priecājos, ka esmu iesaistījusies šajā projektā, jo lielformāta gleznu radīšanas process bija intensīvs un ļoti piepildīts laiks, taču tas sniedza iespēju atgriezties sajūtās par Gruziju, tās siltumu un viesmīlību," stāstīja Jansone.