LETA4 нояб.

Policija rosina prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret autovadītāju par 500 eiro kukuļa došanu likumsargam

Policija rosina prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret autovadītāju par 500 eiro kukuļa došanu likumsargam informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Šā gada 25.oktobrī VP Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas no Liepājas, sniedzot atbalstu Ventspilī dislocētajiem Satiksmes uzraudzības rotas inspektoriem, Ventspilī uzraudzīja sabiedrisko kārtību un ceļu satiksmes drošību.

Pēc Šeršņovas stāstītā, ap plkst.10 tika saņemts zvans no kāda iedzīvotāja par to, ka Ventspilī pārvietojas automašīna, kura tiek vadīta nepārliecinoši un, iespējams, vīrietis ir alkoholisko dzērienu ietekmē.

Likumsargi vairākkārt apsekoja vietu, par kuru ziņots, taču aprakstam atbilstošu automašīnu neieraudzīja. Taču transportlīdzeklis "Audi" tika pamanīts Lielā prospektā, kur arī apturēts. Likumsargi noskaidroja vīrieša personību un veica alkohola pārbaudi autovadītāja izelpā. Vīrietis vadījis transportlīdzekli, būdams 2,04 promiļu reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, sacīja policijas pārstāve.

Viņa norādīja, ka pēc alkohola pārbaudes veikšanas vīrietis piedāvāja samaksāt sodu, uz ko Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas atbildēja, ka uz vietas sods nav jāmaksā. Persona paskaidroja, ka samaksās 500 eiro. Uz likumsargu jautājumu, kas ir 500 eiro, vīrietis atbildēja, ka tā ir summa, kuru viņš samaksās, lai netiktu noformēti dokumenti par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkohola reibumā un bez tiesībām. VP amatpersonas vīrietim vairākkārt skaidroja, ka tas ir pretlikumīgi, taču vīrietis neatkāpās un uzstāja, ka samaksās 500 eiro.

Šeršņova informēja, ka vīrietis tika aizturēts un par notikušo sākts kriminālprocess, kur izmeklēšana pašlaik jau ir pabeigta.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību un ja vadītājs atrodas alkohola reibumā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Savukārt par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

VP izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri ziņo par šādiem likumpārkāpējiem, tādējādi radot drošāku apkārtējo vidi. VP atkārtoti atgādina, ka alkohols un jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšana ir divas nesavienojamas lietas, turklāt pieredze liecina, ka iereibis transportlīdzekļa vadītājs apdraud ne tikai pats savu veselību un dzīvību, bet arī rada draudus citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.