ЛатвияLETA26 марта 2021

Pieteikumus balsošanai pa pastu pašvaldību vēlēšanās no sestdienas varēs iesniegt 36 Latvijas vēstniecībās

Pieteikumus balsošanai pa pastu pašvaldību vēlēšanās no sestdienas varēs iesniegt 36 Latvijas vēstniecībās informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Pēc ĀM paustā, pieteikumu vēstniecībā varēs iesniegt, nosūtot pa pastu vai iesniedzot klātienē pēc iepriekšēja pieraksta. Ņemot vērā strauji mainīgo Covid-19 epidemioloģisko situāciju pasaulē, kā arī, lai samazinātu personu savstarpējos kontaktus, ĀM aicina vēlētājus balsošanai pašvaldību vēlēšanās pieteikties attālināti, sūtot pieteikumus vēstniecībām pa pastu.

Tāpat ārvalstīs dzīvojošie balsstiesīgie var pieteikties balsošanai attālināti, izmantojot valsts pārvaldes portālu "latvija.lv", Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes oficiālajā tīmekļvietnē pieejamo bezmaksas elektronisko pakalpojumu, nosūtot pieteikumus Centrālajai vēlēšanu komisijai pa pastu vai uz e-pasta adresi "cvk@cvk.lv". Sūtot pieteikumu elektroniski, tam jābūt parakstītam ar drošu elektronisko parakstu.

Iepazīties ar detalizētu informāciju par pašvaldību vēlēšanu norisi iespējams Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā "cvk.lv". Pašvaldības domes vēlēšanas Latvijā norisināsies 5.jūnijā.

Написать комментарий