ЛатвияLETA29 апр.

EP atceļ imunitāti Grieķijā notiesātajam Jiannim Lagam

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti šonedēļ nobalsojuši par imunitātes atņemšanu bijušajam Grieķijas neonacistu partijas "Zelta rītausma" līderim Jiannim Lagam, kurš Grieķijā notiesāts saistībā ar hiphopa mākslinieka Pavla Fisa slepkavību 2013.gadā.

Par imunitātes atcelšanu Lagam nobalsoja 658 EP deputāti. Pret balsoja tikai 25, šodien atklāja EP.

Balsojums tika sarīkots pēc Grieķijas varasiestāžu lūguma.

Pērnā gada oktobrī Lagam tika piespriests 13 gadu ilgs cietumsods. Reizē ar viņu tika notiesāti arī vairāki citi "Zelta rītausmas" līderi, tostarp toreizējais partijas vadītājs Niks Mihaloliakis.

Laga gadījumā spriedumu nebija iespējams izpildīt, jo viņam bija EP deputāta imunitāte. Viņš EP tika ievēlēts 2019.gadā.

Tiesas prāva pret "Zelta rītausmu" ilga piecus gadus, un to aizkavēja vairāki šķēršļi. Taču pērn tiesa atzina "Zelta rītausmu" par noziedzīgu organizāciju. Prāvā tika notiesāti kopumā vairāk nekā 50 cilvēki.

Lieta bija saistīta ar Fisa slepkavību 2013.gadā.

Slepkavībā atzinās bijušais kravas auto šoferis Jiorgs Rupakijs, bet uzbrukums sabiedrībā izraisīja sašutumu un apsūdzības, ka "Zelta rītausma" ir paramilitāras ievirzes organizācija, kas kā taktiku izmanto piekaušanu, iebiedēšanas un slepkavības, turklāt tas viss notiekot ar organizācijas vadības ziņu.

Tiesa Rupakijam piesprieda mūža ieslodzījumu.

Izmeklēšana un tiesas prāva izrādījās liktenīga partijas reitingiem un tā strauji zaudēja atbalstītājus.