ЛатвияLETA28 мая

Pie Turaidas muzejrezervāta pieaudzis satiksmes ierobežojumu skaits

Būvdarbu posmā uz autoceļa Inciems-Sigulda-Ķegums (P8) pie Turaidas muzejrezervāta sācis darboties vēl viens luksofors, tāpēc autovadītājiem ir jārēķinās ar papildu laiku ceļā informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Pašlaik objektā ir divi ar luksoforiem aprīkoti posmi, kā arī satiksme tiek regulēta ar pagaidu ceļazīmēm un pārvietojamiem ceļazīmju vairogiem.

Pārbūve Turaidā notiek uz autoceļa Inciems-Sigulda-Ķegums (P8) posmā no Turaidas līdz krustojumam ar Cēsu ielu, izņemot Gaujas tiltu.

Projektā paredzēts pārbūvēt esošo ceļa konstrukciju un veikt pilnu segas pārbūvi, izbūvējot salturīgo slāni, pamatus un ieklājot asfaltbetonu. Apgaismota gājēju ietve tiks izbūvēta Turaidas nogāzē līdz esošajai gājēju takai pie Gūtmaņa alas, kā arī Siguldas nogāzē līdz Gaujas tiltam. Tāpat plānots izbūvēt drenāžas un lietusūdeņu kanalizācijas sistēmas, lai nodrošinātu ūdens atvadi no ceļa konstrukcijas un nogāžu eroziju.

LVC pauda, ka, apzinoties, ka objekts atrodas Gaujas senlejā, kas ir viena no vietām Latvijā, kur visaktīvāk norisinās mūsdienu ģeodinamiskie procesi, būvdarbu laikā tiks veikts Turaidas nogāzes ģeomonitorings. Tas nepieciešams, lai pēc iespējas izvairītos no nogāzes noslīdeņu riska.

Sadarbībā ar Turaidas muzejrezervātu un Krimuldas novada pašvaldību, plānots sakārtot arī autoceļa P7 pieslēguma zonu autoceļam P8.

Darbus par četriem miljoniem eiro veic ceļu būves firma SIA "Binders", un tos plānots pabeigt 2022.gada vasarā. Projekta autors ir SIA "Projekts 3".