ЛатвияLETA22 мар.

Ozolniekos 300 000 vērtā ceļa pārbūves iepirkumā uzvar mēra ģimenes uzņēmums

Ozolniekos 300 000 vērtā ceļa pārbūves iepirkumā uzvarējis mēra ģimenes uzņēmums, brīvdienās ziņo TV3 raidījums "Nekā personīga".

Kā norāda raidījums, pāris gadus domē notikusi diskusijas, vai nepieciešams asfaltēt arī 1,2 kilometrus garu Upes ielas posmu, pie kura māju nav. Šis ceļš ciemata teritorijā iekļauts tikai pagājušajā gadā. Tas beidzas pie bedraina ceļa, kas jau ir Jelgavas pilsētas īpašums.

Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Andris Ozoliņš (LZP) uzskata, ka šī ceļa asfaltēšana ir loģiska un secīga. Viņš atzīst, ka šobrīd šajā posmā nav daudz māju, bet ir iesniegti detālplānojumi aptuveni 40 māju apbūvei.

Savulaik Ozolnieku deputātu uzticību zaudējušais bijušais domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš uzskata, ka naudas aizņemšanās nomaļā ceļa asfaltēšanai ir izšķērdība. Novadā esot citas, spiedīgākas vajadzības. Turklāt jauno asfaltu jau drīz var nākties uzlauzt un pārtaisīt, pieslēdzot kanalizāciju vai citas komunikācijas.

Liepiņš raidījumam paudis, ka, viņaprāt, ceļu izlemts asfaltēt, jo tajā ieinteresēti pie varas esošie deputāti. Ja ceļu nenoasfaltētu līdz Ozolnieku pievienošanai Jelgavas novadam, tad apvienotajā novadā būtu grūti pierādīt šo būvdarbu nepieciešamību.

Pagājušā gada novembrī izsludinātajā konkursā par 1,2 kilometrus garā ceļa posma asfaltēšanu pieteicās seši pretendenti. Četriem cenas bija no 285 000 līdz 300 000 eiro.

Zemākas cenas piedāvāja divas firmas. Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate" no Jelgavas bija gatava ceļu asfaltēt par 243 994 eiro plus PVN. Taču uzvarēja vietējā kompānija "Dreamway", kas piedāvāja to izdarīt par 243 926 eiro, kas ir tikai par 68 eiro lētāk.

Kā vēsta uzņēmums, SIA "Dreamway" ir Ozolniekos reģistrēta firma. Tā apkārtējiem novadiem nodrošina ceļu uzturēšanas pakalpojumus. Vairāki līgumi bijuši arī Ozolniekos. Kompānijas apgrozījumus pēdējos gadus bijis ap 1,4 miljoniem eiro. Tās īpašniece ir Inga Dambīte Ozoliņa.

Pašvaldības mērs atzīst, ka ir veidojis šo uzņēmumu, kurš pieder viņa dzīvesbiedrei.

Viņš norādīja, ka uzņēmumi piedalās atklātos konkursos un iegūst tiesības izbūvēt konkrētas ielas, iegūst pasūtījumus.

Tajā neesot nekā neparasta, jo esot atklāts konkurss, caur Iepirkumu uzraudzības biroju. Turklāt viņš konkursa izvērtēšanā nepiedaloties.

Pašvaldībā uzskata, ka ar priekšnieku saistītas firmas uzvara iepirkumā nekādas problēmas neradīs. Sadarbība bijuši jau iepriekš un viss noritējis gludi.

Būvdarbus Upes ielā cietā plānots uzsākt mēneša laikā. Darbi jāpabeidz līdz oktobrim, kad Ozolnieki jau būs iekļauti Jelgavas novadā.