LETA11 нояб.

Pārbaudēs 43 atpūtas vietās Kurzemē pirms ārkārtējās situācijas policija nekonstatē pārkāpumus

Policija Kurzemē aizvadītās nedēļas nogalē, vēl pirms ārkārtējās situācijas ieviešanas, pārbaudīja 43 atpūtas vietas, un pārkāpumi netika konstatēti nevienā vietā informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

VP amatpersonas sadarbībā ar Liepājas Pašvaldības policiju Liepājā pārbaudīja 13 atpūtas vietas. VP darbinieki Ventspilī pārbaudīja 12, Kuldīgā astoņas, Saldū sešas, bet Talsos četras atpūtas vieta. Visās atpūtas vietās, proti, spēļu zālēs, bāros, klubos un kafejnīcās pārkāpumi netika konstatēti un pēc pusnakts neviena no izklaides un atpūtas vietām savu darbu neturpināja.

Šeršņova skaidroja, ka pārbaužu mērķis bija kontrolēt to, lai izklaides vietās pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas tiktu ievēroti Covid-19 infekcijas izplatības noteiktie ierobežojumi, proti, noskaidrot, vai šīs izklaides vietas nestrādā pēc plkst.24. Vienlaikus viņa atgādināja, ka ārkārtējās situācijas laikā ir pieņemti vairāki ierobežojumi, tostarp aizliegti pakalpojumi, kas saistīti ar izklaidi un labsajūtu - tai skaitā bāri, naktsklubi, diskotēkas un spēļu zāles.

VP atgādina, ka arī turpmāk tiks rīkotas līdzīgas pārbaudes. Iedzīvotāji ir aicināti zvanīt policijai pa tālruņa numuru 110 par jebkāda veida likumpārkāpumiem.

"Atgādinām, ka noteikto ierobežojumu mērķis ir nevis cilvēkus sodīt, bet pasargāt no smagām infekcijas izplatības sekām," pauda Šeršņova.