LETA29 сент.

Par "Rīgas drosmes grantu" cīnīsies 109 biznesa idejas

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētā konkursa "Ideju kauss" otrajā kārtā, kas vienlaikus ir iespēja pretendēt Rīgas domes uzņēmējdarbības atbalsta programmai "Rīgas drosmes grants", izvirzītas 109 biznesa idejas informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

LIAA informē, ka gandrīz puse jeb 48 no konkursa otrajai kārtai izvirzītajām biznesa idejām ir saistītas ar informācijas tehnoloģiju jomu. Savukārt 11 biznesa idejas ir saistītas ar pārtikas ražošanu un ēdināšanas pakalpojumiem, bet trešā populārākā kategorija ar deviņām biznesa idejām ir izklaide un atpūta.

Vēl otrajai kārtai tika izvirzītas biznesa idejas, kuras saistītas ar dažādu iekārtu ražošanu, lauksaimniecību, transportu, apģērbu un tekstila izstrādājumu ražošanu, izglītību, vides risinājumiem un citām jomām.

Otrajai kārtai izvirzīto biznesa ideju autori sešās tiešsaistes nodarbībās apgūs uzņēmējdarbībā nepieciešamās zināšanas finanšu plānošanā, prezentācijas prasmēs, satura mārketingā, biznesa ideju novērtēšanā un mārketinga tendencēs.

Pēc apmācību cikla noslēguma konkursa otrās kārtas dalībnieki prezentēs savas biznesa idejas ne tikai LIAA, bet arī "Rīgas drosmes grants" komisijai un Rīgā esošo augstskolu: Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Ekonomikas un kultūras augstskolas, Banku augstskolas, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas "RISEBA", Rīgas Stradiņa universitātes un Biznesa augstskolas "Turība" biznesa inkubatoru pārstāvjiem.

"Rīgas drosmes granta" atbalsta saņēmēji sadarbībā ar biznesa inkubatora mentoriem varēs turpināt savas biznesa idejas attīstību, izmantojot Rīgas pašvaldības piešķirto finansējumu.

"Rīgas drosmes grants" programmas nosacījumi paredz, ka finansējumam 2000 eiro apmērā varēs pretendēt 25 dalībnieki, kuri būs iekļuvuši LIAA organizētā konkursa "Ideju kauss" otrajā kārtā.

Kopš 2018.gada programmā "Rīgas drosmes grants" atbalstītas 48 biznesa idejas.