LETA7 дек.

Par krāpšanos ar masku un dezinfekcijas līdzekļu tirgošanu piespriež cietumsodu

Pirmās instances tiesa kādai sievietei par krāpšanos ar medicīnisko masku un dezinfekcijas līdzekļu tirgošanu piespriedusi vienu gadu un četrus mēnešus cietumā.

Patlaban spriedums ir pārsūdzēts Rīgas apgabaltiesā.

Lietā kopumā ir 48 cietušie.

Valsts policija šogad pavasarī paziņojumā presei rakstīja, ka 27.martā sāktajā kriminālprocesā tika iegūta informācija, ka persona, kurai sociālajā tīklā "Facebook" bija izveidoti vairāki profili ar vārdiem "Andris Paskovs", "Aija Aija", "Aija Askova" un "Aija Paskova", uzdevusies par medicīnisko masku, dezinfekcijas līdzekļu un citu preču tirgotāju.

Iedzīvotājus, kuri vēlējušies iegādāties preces, persona aicināja pārskaitīt naudu uz kontiem LV31LPNS0005703552531 un LV14RIKO0001050725581, solot pēc naudas saņemšanas piegādāt preci ar pakomāta starpniecību. Tomēr šī persona preci neatsūtīja un pārtrauca jebkādu komunikāciju ar pasūtītājiem.

Kriminālprocesā tika veikta izmeklēšana un rezultātā tika noskaidrota iespējamā vainīgā persona - 1989.gadā dzimusi sieviete, kas jau iepriekš vairākas reizes nonākusi policijas redzeslokā. Viņa arī iepriekš sodīta par noziedzīgiem nodarījumiem pret mantiskajām interesēm.

Šai sievietei nav deklarētas dzīvesvietas. Viņa bija slēpusies no policistiem, mainot savu vizuālo tēlu, tai skaitā nēsājot parūkas. Neskatoties uz maskēšanās mēģinājumiem, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes policisti noskaidroja viņas atrašanās vietu un 29.aprīlī šo personu aizturēja.