LETA28 дек.

Par 2020.gada Eiropas cilvēku Latvijā atzīta ST priekšsēdētāja Sanita Osipova

Par 2020.gada Eiropas cilvēku Latvijā atzīta Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētāja Sanita Osipova.

Šogad uz 2020.gada Eiropas cilvēka Latvijā titulu pēc sabiedriskā balsojuma rezultātiem pretendēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), jauniešu līdere Natālija Knipše un Osipova.

Balsojuma pamatojumā norādīts, ka Osipova tuvina Latviju Eiropas vērtībām, iezīmē sabiedrisko stereotipu neatbilstību Eiropas un pasaules virzībai. Tāpat norādīts, ka ST priekšsēdētāja pacietīgi un inteliģenti skaidro valsts pamatvērtības plašākai sabiedrībai. Balsotāji arī atzinuši Osipovas prasmi veiksmīgi apvienot profesionālo tiesneses darbu ar docētājas un pētnieces darbu.

ST priekšsēdētāja videouzrunā norādīja, ka 2020.gads ir bijis īpašs un arī ļoti sarežģīts gads, kas lika visiem strauji mainīties. Viņas ieskatā galvenais ir runāt par vērtībām. Osipova norādīja, ka, pilnīgi negaidot, ST kļuva par katalizatoru sabiedrībā valdošajām vērtību cīņām, kas gruzdēja jau ilgu laiku.

"No vienas puses mēs kļuvām par katalizatoru negaidīti, bet no otras puses - likumsakarīgi. Tur, kur sabiedrība nevar atrast vienprātību, tas tiek izlemts tiesā," pauda ST priekšsēdētāja.

Viņa akcentēja, ka augstākā vērtība, kas ir jārespektē un par ko jādomā, ir cilvēka cieņa. Pēc ST priekšsēdētājas domām, tā ir galvenā vērtība, kuras dēļ vispār tiek veidota demokrātija un tiesiska valsts, proti, lai aizstāvētu ikvienu cilvēku.

"Tieši cilvēka cieņas dēļ ir apvienojušās Eiropas valstis, lai cilvēki varētu attīstīties mierā, labklājībā un, lai tiesības garantētu cilvēkiem šo mieru un labklājību. Tas ir fantastiski, ka mums ir šāda iespēja," sacīja Osipova.

Sabiedrisko balsojumu biedrība "Eiropas kustība Latvijā" organizē jau 23 gadu un tā mērķis ir godināt cilvēku, kurš ar saviem darbiem 2020.gadā ir devis lielāko ieguldījumu Eiropas kopējo vērtību stiprināšanā Latvijā un Latvijas vārda spodrināšanā Eiropā.