ЛатвияLETA9 мар.

Pandēmijas laikā nav novērota likumpārkāpēju pastiprināta slēpšanās aiz sejas maskām

Covid-19 pandēmijas apstākļos policija nav novērojusi, ka likumpārkāpēji plaši izmantotu iespējas sabiedriskās vietās slēpties aiz sejas maskām, lai šādi izvairītos no atpazīšanas videonovērošanā.

Valsts policija šonedēļ sociālajos tīklos ievietojusi kāda videonovērošanas kamerās konstatēta vīrieša fotogrāfiju, kurā viņš redzams veikalā maskā. Policija lūdza atsaukties ikvienu, kas varētu palīdzēt sekmētu viņa personības un atrašanās vietas noskaidrošanu. Policija neminēja, par kādiem nodarījumiem vīrietis tiek meklēts.

Rīgas pašvaldības policijas (RPP) rīcībā ir lielākais videonovērošanas tīkls Latvijā - vairāk nekā 200 kameras dažādos galvaspilsētas rajonos, turklāt tīklu nākotnē plānots paplašināt.

Lai arī daudzviet sabiedriskās vietās valsts noteikusi obligātu prasību nēsāt higiēniskās maskas, RPP preses sekretārs Toms Sadovskis aģentūrai LETA atzina, ka pandēmija nav pastiprinājusi likumpārkāpēju vēlēšanos likumpārkāpumu brīdī slēpt seju aiz higiēniskajām maskām.

Viņš skaidroja, ka policija, videokamerās konstatējot pārkāpumus vai aizdomīgus notikumus, vienmēr nosūta tuvāko ekipāžu. Nereti videonovērošanas centra darbinieki saskata vien pārkāpēja siluetu, jo kamera atrodas pārāk tālu no personas, taču seja nav vienīgā pazīme, pēc kuras atrast pārkāpēju.

"Pārkāpējus atrodam un aizturam, pateicoties tam, ka esam konstatējuši viņa apģērba krāsu. Turklāt pateicoties videonovērošanas kameru blīvumam, pārkāpēja pārvietošanos ir iespējams izsekot un to pārtvert citā vietā," skaidroja Sadovskis.

Valsts policijā norādīja, ka nav novērotas būtiskas problēmas ar likumpārkāpēju vēlēšanos slēpties aiz maskām.