LETA29 янв.

Pakistānas tiesa liek atbrīvot par amerikāņu žurnālista Pērla slepkavību notiesāto teroristu

Pakistānas Augstākā tiesa ceturtdien noraidīja vairākas apelācijas sūdzības par Lielbritānijā dzimušā terorista attaisnošanu, kas bija notiesāts par ASV žurnālista Daniela Pērla nolaupīšanas un slepkavības plānošanu.

"Tiesa nosprieda, ka šajā lietā viņš nav pastrādājis nevienu pārkāpumu," sacīja Ahmeda Omara Saīda Šeiha pārstāvis Mahmuds Šeihs.

Tiesa ceturtdien likusi Šeihu atbrīvot. Arī apelācija, ko pret Šeiha attaisnošanu bija iesniegusi Pērla ģimene, noraidīta.

Pērn zemākas instances tiesa attaisnoja 47 gadus veco vīrieti apsūdzībās slepkavībā un lietu pārkvalificēja par nolaupīšanas lietu, atceļot nāvessodu un liekot viņu atbrīvot pēc teju 20 cietumā pavadītiem gadiem.

Šis spriedums izsauca starptautisku sašutumu.

Laikraksta "Wall Street Journal" Dienvidāzijas biroja vadītājs Pērls 2002.gada janvārī Karāči tika nolaupīts. Žurnālists tobrīd strādāja pie materiāla par islāmistu kaujiniekiem.

Teju pēc mēneša, kad bija izpildītas vairākas izpirkuma prasības, ASV konsulātā tika saņemts šaušalīgs video, kurā redzams, kā žurnālistam tiek nogriezta galva.